| wolder a întrebat:

În regulamentul şcolii spune că băieţii nu au voie cu părul lung?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Regulamentul unei scoli nu prevede lungimea parului, nici la fete, nici la baieti. Eu am inceput scoala cu plete, inca din clasa intai ( asa au vrut parintii), am avut la inceput mici probleme care in scurt timp s-au rezolvat in favoarea mea, dar intotdeauna am avut grija de igiena parului meu si nu numai, si nu am exagerat cu modul de a ma imbraca: intotdeauna am mers in blugi clasici si curati, iar scoala a fost mereu pe primul loc, fara a neglija distractiile tineretii. Timpul a cam trecut, dar pletele nu, indiferent prin ce scoli am fost.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare scoala are propriu regulament. Citeste regulamentul scolii tale si ai sa afli

| Deaad a răspuns:

La majoritatea scolilor, este interzis parul lung. Ceea ce mi se pare o prostie.
Lasati oamenii sa vina cum vor ei.

| Lαrisα a răspuns:

Depinde ce scoala.

| Elly94sweet a răspuns:

Mda.de obicei cam asta cer regulamentele baietii cu par scurt, deoarece baietii cu par lung par neseriosi in viziunea lor de profesori directori etc.si acum pe bune : fetele se tund ca baietii si tu fiind baiat vrei sa-ti lasi parul lung? plus de asta nicio fata nu va fi foarte entuziasmata de asa ceva.este respingator.

| wolder explică (pentru Elly94sweet):

"Pe bune" nu ti-a cerut nimeni parerea! Cunosc multe fete care considera asta sexy, deci chiar nu conteaza parerea ta.

| Elly94sweet a răspuns (pentru wolder):

Aam raspuns pentru top.+ de asta fiecare isi face efectiv ce vrea. fiecare isi lasa parul cum are chef.cred ca am ajuns la varsta cand stiu ce vor femeile nu fetele.winking.nu-ti convine nu citi.nu sunt dispusa sa ma cert pe un site

| wolder explică (pentru Elly94sweet):

Adio si tie si parerilor tale laughing!

| hopelessbaka a răspuns:

@ELLY94 Respingător? What the. de ce ar fi respingător?
Dude. lasă-ti părul cum vrei, din câte știu în majoritatea școlilor nimeni nu are nimic impotrivă. Bine. o sa fie profesori care o să îți atragă atenția, dar atata timp cât tie iti place, atata timp cât îl ingrijesti. ce contează?

| wolder explică (pentru hopelessbaka):

Sunt fata laughing), dar intrebarea era pentru ca iubitul meu isi lasa parul lung. Anumiti baieti arata chiar hot cu parul acela lung. Cel care a comentat provine dintr-o alta categorie ( sa spun asawinking ) In orice caz multumesc pentru incurajare! Fiecare are dreptul sa aleaga ce face cu parul si viata lui, nu cred ca ar scrie cineva asa ceva in regulamentul unei scoli.

| hopelessbaka a răspuns (pentru Elly94sweet):

Http://31.media.tumblr.com/......o1_500.jpg
Sunt fată și uite-l pe frumușelu' ăsta de aici sau ăsta http://images.fineartamerica.com/......son-jr.jpg Mai mult apreciez un baiat care își lasă plete și care are grijă de ele. Asta înseamnă ca are o igienă, ceea ce-i bine.

| Elly94sweet a răspuns (pentru hopelessbaka):

Si cam cati ani ai tu?

| wolder explică (pentru hopelessbaka):

Un barbat cu parul lung este de apreciat ca are curajul sa vada cat de greu intretine o fata parul lung si de aceea va aprecia parul fetelor mai mult.
Daca are parul lung il va ingriji si curata, deci va fi un barbat igienic.
Nu ma intereseaza parerea persoanelor neimportante, am vazut ca te duce capul si sunt de acord cu parerea ta. O mare parte din populatia romaniei au o minte incuiata si vad doar in fata, nimic lateral.
Rar gasesti o minte inteligenta ce sta sa analizeze si sa gandeasca. In plus, mai ales pe TPU gasesti oameni care se cearta cu tine din orice motiv.

https://www.google.ro/......ps?/search

| wolder explică (pentru hopelessbaka):

Am lasat si cateva poze cu baieti cu par lung ce arata foarte bine. Raspundei fiintei aleia ca nu varsta conteaza, e dreptul tau sa-ti exprimi parerea si daca are o minte incuiata sa mearga la biserica si sa ramana acolo daca nu poate sa gandeasca si sa inteleaga parerea celorlalti. N-am nimic cu baietii cu parul scurt, arata ok, dar DUPA PAREREA mea cei cu parul lung arata mai bine. Fiecare face ce vrea, se gasesc fete /femei moarte dupa barbati cu parul lung, trebuie sa invatam sa acceptam si "altceva" si sa iesim putin din tipar. Normalitatea e relativa, dar se pare ca asa e romanul, cu mintea incuiata. happy Pupici si lasa-mi facebook-ul tau pe privat. happy