| Kristtine a întrebat:

Exprima-ti opinia despre necesitatea invatarii limbii romane. Cu ce ne ajuta?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ți-am explicat aici: http://www.TPU.ro/......n-o-stiu/.

Să înțeleg că încă nu te-am convins?

| Apache a răspuns (pentru NOname):

De ce iti bati tu capul in loc sa il raportezi pentru tema nu stiu...

| NOname a răspuns (pentru Apache):

M-am gândit inițial și la varianta asta, dar formularea întrebărilor și insistența cu care își apără punctul de vedere m-au făcut să cred că nu e chiar așa. Dacă era vorba doar despre o temă, se mulțumea cu un răspuns care să fie pe placul profesorilor și dus era. Însă aici problema e mult mai complexă decât pare.

| Apache a răspuns (pentru NOname):

Da...e un adevarat mister al universului faptul ca trebuie sa iti inveti limba natala...

| NOname a răspuns (pentru Apache):

Nu la asta m-am referit, dar fie...

| Apache a răspuns (pentru NOname):

Stiu asta...dar eram subiectiv

| Wellfun a răspuns:

Dacă nu o cunşti, trebuie să o înveţi, întrucât amploarea vocabularui, dar şi exprimarea corectă ne permite să fim mai bine apreciaţi în societate, nemaivrobind de faptul că persoanele care te înconjoară au plăcerea să vorbească cu tine.
Sper că te'am convins.