| Libelle a întrebat:

Fetele, banuiesc ca aveti fiecare o cea mai buna prietena, nu?(aici ma refer doar la fete cu fete, nu la un cel mai bun prieten, pentru ca e mai diferit). Bun, ce reprezina prietenia cu fata asta? E una din cele mai importante persoane pentru voi, daca sa zicem v-ar trada, v-ar jigni, v-ar fi usor sa renuntati la prietenia voastra?
Mai pe scurt sunteti ca doua surori sau doar asa pare si de fapt voi nu sunteti prea mult implicate in prietenia asta.As vrea pareri...sincerehappy

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

Am avut o prietena cea mai buna timp de 6 ani. Toata generala plus primii doi ani de liceu. Insa m-a tradat; a spus secretele mele altora si pentru asta nu am putut sa o iert si nici nu o voi ierta vreodata. Doar de ziua noastra ne mai sunam, ne uram "la multi ani", de Craciun si Paste. In rest deloc.
Acum am o alta prietena buna. Imi este colega de clasa, dar si vecina (locuim in acelasi bloc). Ea este foarte diferita de prima. Insa nu pot sa fiu atat de deschisa cum eram inainte. Nu mai pot sa am incredere in nimeni, in absolut nimeni! Vorbesc cu ea despre orice, NU O TRADEZ, o respect, sunt sicera fata de ea, o inteleg, o ajut cand are nevoie, insa unele chestii prefer sa le tin doar pentru mine. In special intimitatile si lucrurile cele mai importante.
Si totul pentru ca am invatat ca nu exista persoana care sa iti fie 100% prieten. Intotdeauna vei fi tu si cu tine. Din cauza asta am ajuns sa tin multe lucruri doar pentru mine, sa ma inchid in mine.
In plus de asta, fetele sunt foarte rele. Mult mai rele decat baietii.
Tocmai de aceea am mai multi prieteni baieti si prefer de mii de ori sa ies la un fotbal sau la un tenis de picior cu baietii decat sa ies cu fetele la o cafenea sau la shopping.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ține minte de la mine, cea mai bună prietenă a ta este mama, da?
Prietenii trecătoare, sunt rare cele care durează ani și ani!
Pa, pa.

| Gabitzaa a răspuns:

Am o prietena de 10 ani suntem cele mai bune prietene si ea acum e in frantasadda tot st cele mai bune prietene...:*neam jignit ne-am certat ne-am batut etclaughing)da cat timp tinem una l alta nu contezatongue

| MyaX a răspuns:

Trebue sa te gandesti ca prieteni tai cei mai buni sunt mama tata si frati surori cher si uneori frati si surorile nu sunt de incredere dar de la un om strain la ce sa te astepti? Si mai e un lucru mamei tale ii poti spune orce dar si prietenei tale ii poti spune dar esti sigura ca nu mai spune nimanui? Poate ea zice ca nu mai spune dar nu ai de unde sti.Asa ca ai incredere doar in mamitika ta happy