| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a întrebat:

Fetelor, de ce va pasa numai de cum aratati? [subiect de discutie]

15 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Pentru ca e foarte important.Infatisarea conteaza..stiu ca suna superficial.dar e adevarat.

| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik explică:

Stiu, apreciez raspunsurile voastre happy
Si mie imi place sa petrec timp in fata oglinzii si uneori sa incerc stiluri noi, dar mi se pare foarte stupid sa te machiezi mereu si mai ales o pierdere de TIMP!
Si la scoala ni se zice ca nu trebuie sa venim machiate si asa mai departe, dar multe din colegele mele vin stfel. De ce? Nici eu nu stiu. Sunt pur si simplu niste copile care dau de ceva nou, insa nici nu stiu sa il foloseasca straight face
Mi se pare foarte normla sa ne pese de cum aratam, ca sa nu fim o persoana carora celorlalti sa le fie scarba sa o vada.
In mare, ma refer la acele persoane care nu stiu sa aprecieze viata si vor sa arate mereu bine. thinking Chiar de la o varsta frageda. Mie asta nu mi se pare maturitate, cum vor ele sa o numeasca, ci antonimul straight face
Si totusi, pentru ce este toata aceasta 'masca'? Odata ce oamenii o sa ne cunoasca machiajul nu o sa mai fie nimic important.
Mi se zice mereu ca atunci cand o sa cresc o sa ma machiez si eu. Ma cam indoiesc de acest lucru, deoarece sunt o persoana care apreciaza timpul si consider ca o 'masca' nu este folositoare si mai bine le arat persoanelor adevarata frumusete, chiar daca nu am mult de arat. Macar, ma pot mandri ca EXACT asa sunt eu happy
Am vorbit (scris, mai bine zis) mult si fara sens, nu? laughing

| PinkPanter a răspuns:

Pentru ca lumea barfeste, si te poate barfi de rau sau de bine.

| Dariusuu a răspuns:

De ce stau atat de mult timp femeile sa se aranjeze. de ce le pasa atat de mult de felul in care arata?

De ce atatea tratamente corporale, faciale, creme, parfumuri, fond de ten, rimel, solar, etc?

De ce atata timp petrecut in oglinda?

Imi place de mor cand reusesc sa dau peste o femeie frumoasa natural fara tone de machiaj, fara operatii, fara obiecte stridente pe ea si care are o inteligenta si un simt al umorului ascutite ca o lama de cutit. Imi vine sa ma ridic in picioare sa o iau de mana si sa o ridic ca la box. WE HAVE A WINNER.

Daca felul in care te imbraci, felul in care iti petreci timpul imi da senzatia ca nu faci nimic decat sa te preocupe sa arati bine, nu te plange ca nu vreau nimic serios cu tine.

P.S Vor doar sa capteze atentie cu frumusetea lor.

| LolaLollita a răspuns:

Deoarece prima impresie conteaza mereu, oamenii te judeca pentru felul in care arati. Eu vreau doar sa ma simt bine in pielea mea.

| Delicacy a răspuns:

Cine spune că ne pasă numai de asta?

P.S. Şi băieţii au grijă la capitolul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca traim intr-o perioada in care aspectul fizic conteaza mult. Ne alegem prietenii, iubitii, etc dupa aspect. Mie imi pasa de suflet, dar unii uita de chestia asta, pacat! O sa vine o vreme si o sa imbatranim si atunci vom constata ca nu vom ramane cu nimic pentru ca ne-am petrecut viata ingrijindu-ne chipul, in locul inimii.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inima este doar organul ce-ţi pompează sângele în vene. Ce legătură are?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da, asa e! Dar in inima se afla toate sentimentele si trairile noastre, ceva foarte important.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. De fapt inima are doar rolul pe care l-am spus mai sus şi nimic în plus.
Toate chestiile înşirate de tine se întâmplă la nivelul creierului. El procesează toate sentimentele şi trăirile noastre.
Nu înţeleg cui i-a venit prima dată ideea asta cu inima, dar e un om extrem de dobitoc. De ce inima şi nu ficatul? Stomacul, rinichii, vezica...etc? Sunt o mulţime de orgame cărora dacă eşti idiot, le poţi atribui din funcţiile creierului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Ai dreptate! Dar fiecare cu parerea sawinking!

| Zatharra a răspuns:

1.Nu doar fetele.
2.Nu toate fetele.

| LittleShyDevil a răspuns:

O intrebare foarte buna! happy
Daca ne pasa numai de cum aratam cred ca stateam toata viata in fata oglinzii si ne plangeam,ca"vai ce naspa sunt,vai ce urata sunt azi,ce nasol imi sta parul" etc,etc Dar nu facem asta,da,ne pasa sa aratam bine cat sa nu se sperie lumea pe strada cand ne vede,dar ne pasa si de alte lucruri(citit,ne facem prieteni,ajutam persoanele care au nevoie de noi,bunicii,parintii, nu plangem cand se rupe o unghie, ascultam muzica, na eu asta fac, ma distrez)Sper ca am fost inteleasa! happy

| MARgOSHA a răspuns:

Pentru ca ne iubim (inlove)

| ZambetheFalse a răspuns:

Pentru ca suntem fete laughing si e important sa aratam cat mai bine, sa avem parul aranjat si multe altele. Dar acum nu inseamna ca trebuie sa ai 1 kg de machiaj pe fata asta nu e frumusete si multi aprecieaza frumusetea naturala. Dar nu ne pasa numai de cum aratam, ne pasa si de altele : sa stim cum sa ne purtam de exemplu.