| MotanulVerdeVIRA a întrebat:

Folosind o masa ouija, pot cere ajutor spiritelor pentru a ma ajuta sa ma proiectez astral?
Poate daca ma trage din propiul meu corp cand incep sa simt vibratiile?... dau funda la raspuns corect...

10 răspunsuri:
| Purgatoriu a răspuns:

Nu pentru asta e o tabla ouija. Si nu inteleg despre ce vibratii poti simti acolo... Alea tin de spirit...

| Nanami利 a răspuns:

Eu zic sa nu o folosesti. oricum eu nu cred in chestiile astea, darcica se spune ca invoci demoni si chestii de astealaughing deci mai bine nu risca.Desi nu cred ca se intampla nimic, mi se pare o prostie.Si oricum aia o folosesti(cica)ca sa vorbesti cu cei morti.

| Dismally a răspuns:

Nu prea, tabla ouija se foloseste in alte scopuri. Daca vrei protectie sunt alte metode pentru asta.

| Duucu a răspuns:

Ok,nu știu ce caut aici, dar să-ți spun o chestie interesantă.La notificări mi-a arătat toți cei care ți-au răspuns la întrebările tale și la răspunsuri.E ca și cum aș fi fost pe contul tău... ce dracu.TPU începe să mă sperie.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Nu există răspuns corect la probleme imaginare. Îmi pare rău ( poate doar răspunsuri la fel de imaginare )

| MotanulVerdeVIRA explică (pentru AdrianDihoricescu):

Copile, scuze ca te fac asa dar se vede dupa mesajul tau ca ai minte de copil. Intereseazate sa vezi ce este aia proiectie astrala si sa afli si tu, ca e dovedita 100% ca exista. cat despre spirite? imaginatie? ce faci dupa ce mori? Eu nu stiu daca sa cred in dumnezeu, dar stiu ca atunci cand murim spiritele noastre fac ele ceva. ei... raman pe pamant. Printr-o proiectie astrala te poti separa de propiul tau corp printr-o meditatie severa. DACA NU CREZI asta, din moment ce e dovedit 100% adevarat.Sa zicem ca dumnezeu nu e dovedit 100% ca exista

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru MotanulVerdeVIRA):

Unde anume e dovedit 100%? happy Prietene, nici evolutia nu e dovedita 100%, doar ca in cazul evolutiei sunt indicii serioase in diferite ramure ale stiintei (biologiei, antropologiei, chimiei, comsologiei, etc. ) ce ar inclina balanta puternic spre veridicitatea acesteia - fapt pentru care se si admite unilateral ca evolutia e adevarata/reala. In cazul aberatiilor tale spirituale happy ce se intampla cu omul dupa moarte, nimeni nu poate raspunde cu 100% certitudine, dar e mai probabil ca dupa moarte sa nu se intample nimic, in sensul ca ti se opreste existenta si atata tot decat ca dupa moarte " spiritul tau va umbla prin galaxie " sau " va sta cu salvataorul universului, oricare ar fi acela ". Daca ar fi dovedit 100% nu as avea nevoie sa cred, as lua la cunostiinta si as accepta ca fiind adevarat, asa cum gravitatia e dovedita, asa cum pamantul se invarte in jurul soarelui, asa as accepta ca real si tampeniile astea fanteziste. Astept sa-mi arati unde e dovada happy

| MotanulVerdeVIRA explică (pentru AdrianDihoricescu):

Deci tu nu crezi in spirite? adica in TINE? in noi? pai si investigatorii paranormali care vorbesc cu spiritele? care inregistreaza vocile lor, care fac poze... TOATE ACESTE MILIOANE DE poze cu fantome sunt FAKE? doar 80% din ele sa zicem ca sunt contrafacute. si este dovedit stintific ca proiectia astrala exista. cauta si tu pe wikipedia. eu am facut proiectie astrala si am simtit pe pielea mea cum e. daca tot nu crezi... sau crezi ca eu mint, bai trebuie sa nu ai minte. sincer trezeste-te la realitate

| MotanulVerdeVIRA explică (pentru AdrianDihoricescu):

Daca TU, din milioanele de oameni nu crezi in spirite nu crezi in DUMNEZEU. care exista! biblia nu este 100% adevarata si dumnezeu poate fi doar o alta entitate care e presus noua si sa zicem ca ne-a dat semne. FANTEZII ZICI? Tocmai te-ai facut singur o fantezie... NIMENI NU STIE VIATA DUPA MOARTE, dar stim ca ne putem separa de corpul nostru printr-o meditatie. Proiectia astrala este dovedita astrala. Mai intrebi UNDE? ia cauta pe net si tu.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru MotanulVerdeVIRA):

laughing))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Poate n-ar trebui sa-ti iei informatiile de pe internet, te-ai gandit la asta? E ceva in neregula cu tine. rau de tot. P.S-n-am mai intrat pe site-ul asta laughing Cati ani ai? 15-16?