| Fallen1Angel a întrebat:

Fondul de salarii pentru bugetari scade cu 25%, fondul de pensii se micsoreaza cu 15% de la 1 iunie.TVA si cota unica raman neschimbate, insa a precizat ca salariile, ajutorul de somaj si pensiile vor scadea cu 15%-25%.
Voi ce credeti, vor accepta romanii? Va ajunge Romania in situatia Greciei?

3 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Au furat cainii astia pana au bagat tara in faliment. N-o sa zica nimic romanul ca are deja mentalitate de sclav. Unde se va ajunge nu stiu.insa astia din guvern precum si smekerii astia asa zis oameni de afaceri si popii cei mari si cei mici trebuiesc executati si averile sa le fie confiscate. Insa noi nu putem face asa ceva.niciodata nu am putut.

| cretzufinish a răspuns:

Romanii dupa '89 nu prea au avut vreun cuvant de zis. Ei tac si inghit. Suntem prea mici intr-o Romanie plina de oameni "mari". sad

| Misha_1025 a răspuns:

Gindestete ca cei care lucreaza la patron tine in spinare pe cei de la stat. Ar fi trebuit o anumita suma careia sa i se "retina" acest procent. Romanii sunt obisnuiti sa traiasca si cu mai putin si cred ca s-au convins cu revolutia sa mai aibe curajul sa faca ceva (parerea mea).