| Goddessss a întrebat:

Frumusețea este trecătoare la absolut toată lumea sau depinde?
Exista persoane de 70-80 de ani care sa arate ca de 50?
Mereu când vad oameni bătrâni am o stare nasoala, deoarece ma gândesc ca asa o sa arat si eu si nu vreau.
Ce părere aveți?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei să nu îmbătrânești la trup și la față păzește poruncile. Regula de 3 simplă. 8, 8.8 muncă, odihnă, somn. 3 mese pe zi. Stres cu moderație că ai nevoie de neuroni și la 90 de ani.
Ca să dau un exemplu, era să mă spăl pe dinți cu aparatul de ras, am pus chiar și pastă de dinți pe el.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde de cum ai gena tu, nu conteaza cel din jur.

| J0B0MAT a răspuns:

Există. Vera Wang de exemplu.

| Apokales a răspuns:

Depinde de perspectiva fiecarei persoane. Oamenii devin din ce in ce mai atragatori, mai frumosi pentru un necrofil laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la majoritatea este un proces ce nu poate fi oprit in schimb ce contează mai mult decât frumusețea este caracterul și inteligența cu astea rămâi și sunt calități mai apreciate decât frumusețea.decât să fi frumos da sa fi un om urâcios lipsit de caracter sau prost mai bine inteligent și educat.
Da depinde de gena unii îmbătrânesc mai greu da și alimentația joaca un rol și stilul de viață, stresul etc. maică-mea de exemplu arata cu 15-20 de ani mai tânără contează linia genetica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Rectific la toată lumea frumusețea este trecătoare.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, mai ales donna e trecătoare.
La donna e mobile,
Come piuma-l vento.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Photoshop laughing
https://youtu.be/AA_dXDRkP9s
Frumusetea tine de sufletul/caracterul persoanei, nu de cum arată, că sunt și bătrâni care au un suflet bun.
Nu numai arțăgoși.