| gabriel97 a întrebat:

Funda!
Ajutati-ma... e urgent...
Mi-am facut analizele de curand si glicemia trebuie sa o am pana in 100... o am 97straight face... ce sa fac ca sa imi scada?

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Eu stiam ca limita maxima normala este de 110-120. Oricum daca o ai de 97 se incadreaza in limite, nu e nimic anormal.In caz ca iti mai creste poti renunta la dulciuri si va trebui sa ai o alimentatie si echilibrata si sa faci exercitii fizice(nu mult, dar nici sa nu fii sedentar)dar momentan nu cred ca e cazul.