| Neinteresenta a întrebat:

[Funda]Buna TPU! Am o problema enervanta...Mereu cand se ia o profa de mine, imi vine sa plang laughing. Dar, de exemplu, ea ma face de ras intregii clase... Daca mi-ar spune frumos ca am gresit, nu ar fi asa. Daca as fi doar eu in clasa stunci ar fi OK. Dar cel mai nasol e ca ma vede cel de care imi place, si asa cred ca va crede ca sunt o plangaciasa sau ceva de genul asta. Sfaturi! PLsss. :S

Răspuns Câştigător
| morningstar a răspuns:

Ori tu esti mai sensibila, ori ea greseste necunoscandu-te. Solutia ar fi sa incerci sa nu o iei in seama sau sa vorbesti cu ea in particular si sa ii spui ca te deranjeaza; nu trebuie sa iti fie teama, daca ii explici cum trebuie, nu are de ce sa se mai poarte urat cu tine apoi.
Incearca sa o ignori, sa ii arati ca nu te-ar deranja observatiile ei, poate face anume asa.

6 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Data viitoare cand iti face asa ii spui cu voce tare sa te auda toata clasa ca ea nu are niciun drept sa iti faca asa si ca ai vrea ca de acum in colo sa vorbeasca mai frumos cu tine pentru ca pana la urma orice om greseste. happy
Bafta!

| Gabica a răspuns:

Esti prea sensibila.Mie mi s-a intamplat odata ca era rupta o banca si eu m-am asezat pe ea fara sa stiu si am rupt-o de tot...A ras toata clasa de mine si am ras si eu cu eitongue.Atunci cand te face de ras,incearca sa zambeasti, si daca a scpus o gluma pe seama ta si restul clasei rade, razi si tu!

| Neinteresenta explică (pentru Gabica):

Daca rad zice ca. ceva de genu asta: Tu razi de tine...

| strawberrycool14 a răspuns:

Arata-i ca nu-i frumos ce-ti face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu, incearca sa ii arati ca nu iti pasa. Nu mai lua totul prea in serios.

| HateHelloKitty a răspuns:

Înjur-o în gând. Muhahahaha... Sau gandește-te că nu ai motive să plângi. Se ia de tine? Așa și? Care-i poanta?winking