| anapatras a întrebat:

FUNDA!

Salut TPU. vreau sa comand de pe un site un produs care costa 20 lei. m-am uitat la modul de plata si expediere, iar acolo scrie ca se percepe o taxa de 18 lei pentru primul kg si dupa cate 1 leu pentru kg suplimentare (coletul are doar 1 kg). expedierea se face prin Urgent Curier. am intrat pe site-ul lor sa vad daca orasul meu este in aria lor de acoperire si mai sus putin era o aplicatie "calculator tarife expeditie". am calculat cam cat ar fi si ar veni cam 25 lei. acum intrebarea mea este, eu de fapt cat trebuie sa platesc? trebuie sa platesc doar cei 18 lei cum scrie pe site-ul celor de la care cumpar produsul, sau trebuie sa platesc cei 18 lei + cei 25 lei (suma calculata pe site-ul celor de la Urgent Curier)? sunt confuza deoarece e prima oara cand comand ceva de pe internet. va rog sa ma ajutati.

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Site-ul ala sigur are si o sectiune de "Contact". Cel mai bun lucru pe cale l-ai putea face ar fi sa ii contactezi telefonic iar ei te vor lamuri cel mai bine happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si vrei sa faci comanda prin Dragoste si sex? Ce legatura are cu categoria asta?

| anapatras explică (pentru anonim_4396):

Daca nu aveai de oferit un raspuns cu privire la intrebare, mai bine nu raspundeai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anapatras):

Exista un regulament care trebuie respectat.Respectind categoriile si regulamentul, ne respectam unii pe altii.Mult noroc.