| mika a întrebat:

(fundita)De la cati ani iesi la pensie pe caz de boala daca am 27 de ani munciti pe cartea de munca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand te ai imbolnavit. Te duci la o comisie care iti zice daca meriti sa ai pensie pe caz de boala. In fiecare an te duci la acea comisie pana la varta la care se iese al pensie normala.(ca un fel de verificare ca esti bolnav/a ) Daca mai ai nelamuriri da add la id meu : lup_alb_09

2 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Merge-ti la la casa de pensii si va calculeaza ei dar trebuie sa reveniti anual ca sa constate ca boala dumneavoastra persista ( trebuie sa mergeti ( anual)pana cand v-ati fi pensionat normal

| alexandrucorsate a răspuns:

Mergeti la casa de pensii, sa va faca calculul acolo si va lamureste exact.