| Simpatic a întrebat:

Grasa da buna sau slaba si rea?

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conteaza simetria fetei cel mai mult,am cunoscut o fata slabuta, cu forme, dar urata la fata, si multe fete mai grasute dar frumoase, daca ar fi sa aleg as alege aia grasuta dar cu o fata simetrica

| Simpatic explică:

Hei daca priviti contextul si logica intrebarii e grasa da buna si slaba si rea, a fi slaba si rea nu face neaparat la rea din punct de vedere al caracterului poate sa fie metaforic si sa faca referire la a fi rea, naspa, nasoala.

| supadeceapa a răspuns (pentru Simpatic):

Toate femeile sunt rele laughing. Alea grase mai sunt și tupeiste/nesimțite, nu îmi place să generalizez, dar eu numai tiparul ăsta l-am întâlnit.

| Simpatic explică (pentru supadeceapa):

Si eu am intalnit, dar stii de ce devin ele asa? de la lipsa de nana si din frustrare. iti dai seama ca este greu in sufletul unei femei plinute (ca sa nu zic grasa ca suna urat) sa vada ca toti barbatii roiesc in jurul femeilor dragute si suple, uneori slabaturi. Stim cu toti barbatii ca nu ne atrage o grasuta draguta la chip dar ne atrage o urata la fata dar buna la corp, pentru ca gandim cu...

| supadeceapa a răspuns (pentru Simpatic):

Generalizez din nou, dar să fim serioși, majoritatea sunt grase pentru că n-au pic de ambiție în ele și asta spune multe despre caracterul lor. Uită-te numai pe site-ul ăsta câte disperate se lasă după 2 zile de făcut puțin efort și încep să caute pastile de slăbit sau cum întrebase una zilele trecute, dacă slăbește apucându-se de fumat. Mi-ar fi milă de ele, dar rar am văzut femeie care chiar să fie așa din cauza unor probleme de sănătate sau "oase mari". Majoritatea nu au grijă de ele și cam ăsta e rezultatul. Dușmănitul nu le ajută să slăbească.
Nu prea văd femei slabe și urate, suntem în România, totuși? dacă treci prin alte țări, te sperii. Mie-mi plac unele grăsuțe la față, dar obezele arată efectiv identice.

| Hammurabi a răspuns (pentru supadeceapa):

Vai cât de rea ești... pun pariu că n-ai mai mult de 50 de kile. laughing
Tu n-ai auzit până acum de metabolism?
Cum poți să spui că sunt grase pentru că sunt nesimțite?
Unele mănâncă mult mai puțin probabil decât tine.
De ce nu zici nimic și de cele care arată ca o radiografie. Drepte, fără forme, 40-40-40?

| supadeceapa a răspuns (pentru Hammurabi):

Hai mai bine zi direct că-ți plac grăsuțele laughing.

N-am zis că-s grase pentru că sunt nesimțite, majoritatea au un comportament urât din ce am cunoscut. Și multe ajung așa pentru că nu au grijă de ele. Nu există 40 - 40 - 40 :*

| Drimmero a răspuns (pentru supadeceapa):

Unele au probleme de sanatate de ajung asa, dar eu mor dupa acele fete care se plang ca sunt grase si au 55 de kg maxim, sunt adorabile,, iti vine sa le mananci.
Zici tu ca toate femeile sunt rele?

| supadeceapa a răspuns (pentru Drimmero):

Da, știu că sunt, doar că eu nu prea am întâlnit laughing. Alea slabe care zic așa ceva de față cu tipe grase sunt de-o nesimțire rară.
Toate.

| Drimmero a răspuns (pentru supadeceapa):

Bwhahahaha, eu le inteleg si pe acele tipe grase ca sunt marginalizate si au cumva un complex asupra fizicului lor si de aia se comporta asa, dar ar trebui sa-si verse acidul doar cu persoanele negative, nu cu toate, au o frustrare si pe plan sentimental cel mai probabil, ca nu prea le vrea nimeni.

Voi oricum, fetelor, cam aveti boala una pe cealalta mare de tot, sunteti intr-o competitie continua,, asa dusmanie nici la fotbal nu vezi cum e la voi.

| supadeceapa a răspuns (pentru Drimmero):

Exact laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru supadeceapa):

Intrebarea e, de ce?

| Hammurabi a răspuns (pentru supadeceapa):

Mă, nu chiar grăsuțe... dar așa, mai cu forme. laughing
Sunt mai apetisante.

| Frank51 a răspuns:

Potrivita si buna.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Slabă.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Fata cu creier si suflet ca pana la urma un baiat mai lasa si de la el, si atunci cand e hotarat face primul pas si isi deschide sufletul fata de respectiva fata dar ce poti sa ceri de la Romania noi am uitat sa fim oameni am uitat de omenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia cu suflet mare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabă și rea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata cu suflet gras şi mândrie slabă.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Eu știam că grasele sunt urate și rele.
Mă rog...

Slabă și rea "în pat"winking

| Simpatic explică (pentru QElenaBoghiu):

Nu este un postulat. Suntem toti la fel da fiecare-i diferitwinking

tu in ce categorie te incadrezi hehe

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Simpatic):

Hehe... În "Slabă și rea "

| Alfred0703 a răspuns:

Slaba si buna.

| Quatae12 a răspuns:

Slabă şi rea