| anonim_4396 a întrebat:

Harry Potter.
Cartile sau filmele?
Ce alegeti?
De ce?

9 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Cărțiile, îmi surescită mai mult imaginația.

| Clorox a răspuns:

Ambele, cartile sunt bune cand vrei sa fii singur si sa pleci undeva, iar filmele... Sunt ok cand iti este lene!

| DeathOfDreams a răspuns:

Și cărțile și filmele sunt bune, dar sunt mai explicite cărțile.

| 393Dan a răspuns:

Filmele. Nu-s asa mare fan Harry Potter sa le citesc si cartile. Pana nu demult, nici nu vazusem toate filmele. Insa filmul meu preferat e "Pocalul de foc".

| CdeMetal a răspuns:

Cărțile.

| Teffan a răspuns:

Filmele pentru ca am amintiri din copilarie cu toate filmele Harry Potter.
Nostalgie si altele.

Am citit si o carte Harry Potter, doar ca nu e acealsi lucru.
E subiectiv.
Unii au crescut cu cartile si aleg cartile.

Eu am crescut cu filmele si aleg filmele.

| 4StarLight a răspuns:

Ador cărțile pentru maniera în care sunt spuse, ingeniozitate și multitudinea de detalii!
Filmele propun o imagine limitată a cărții, lipsesc pasaje multe, singurul lucru pe care îl apreciez la filme este finalul care este mult mai bine conturat ca în carte din punctul meu de vedere.
Cu toate acestea aleg cărțile! happy

| SSS a răspuns:

Cartile iti dau dreptul de a-ti imagina si a vizualiza exact cum vrei tu, pe cand filmele iti limiteaza imaginatia si daca citesti cartile intai si dupa vezi filmele iti cam "taie macaroana". In concluzie aleg cartile.