| fluturash_6064 a întrebat:

Heeeelp meee!crying. fostul meu prieten care s-a despartit de mine acum 2 luni...si care totodata m-a combinat 1 an jumatate; a inceput sa ma tot caute.foarte ciudat; majoritatea persoanelor imi spun ca inca mai tine la mine. okey, atunci de ce so-a despartit de mine? momentan e la facultate intr-un alt oras dar vine in week-end acasa.Am tot vb noi, ne-am mai intalnit in club unde tot dupa mine era si-mi zicea ca mai tine la mine; dadea sa ma sarute insa eu il refuzam, apoi saptamana asta am inceput sa vorbim mai mult, a fost alaturi de mine deoarece am picat examenul de conducere si-mi tot zicea daca tot asa pupacioasa sunt, ca s-ar uita cu mine la un film si tot d-astea; ma intreaba daca m-am mai gandit la el si tot dume d-astea.eu nu mai stiu ce sa cred.Pe hi5 am vazut ca la ff multe fete pune commenturi si asa.Eu mai tin la el, oare si el la mine? ce sa fac? daca tine la mine de ce nu ma suna, sa ne intalnim? ce sa fac? help me pls

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Este posibil ca el sa fi realizat ca a facut o greseala cand v-ati despartit. Crede-ma ca de multe ori iti dai seama de multe prea tarziu. Gandeste-te si la oamenii care nu mai sunt printre noi. Niciodata nu ii apreciem cand trebuie, mereu mai tarziu. Probabil s-a gandit bine. Si chestia cu hi5 nu e nimic extraordinar. Si eu aveam iubita si dadeam comenturi pe hi5 la fete, vorbeam cu alte fete pe mess. Asta nu inseamna ca te inseala cu vreo una. Oricum, trebuie sa vorbesti deschis cu el si sa ii spui sa se gandeasca bine. Intai sa iti spuna daca el chiar ar vrea sa fiti inapoi, iar apoi te mai gandesti daca poti trece peste despartire. Spune-i ca nu te mai poti implica atat de usor si ca daca vrea sa fiti iar impreuna trebuie sa ti-o dovedeasca.

1 răspuns:
| monyk a răspuns:

Buna, pai depinde si de cauza despartirii, adica cine a fost de vina, cine a vrut despartirea, trebuie sa te gandesti la mai multe aspecte, poate ca te mai iubeste si te vrea inapoi, dar se poate ca doar sa iti dea sperante false sau sa te considere o buna amica acum, intereseaza-te sa vezi daca e singur, mai vb cu el, sa vezi cum sta treaba, daca tu inca il iubesti, poate mai exista o sansa pentru voi, din pacate nu acelasi lucru pot spune si in cazul meusad... e posibil ca nici el sa nu te fi scos din suflet si acum dupa 2 luni a realizat ca te iubeste si te vrea inapoi, comporta-te normal, cauta sa vb cu el, dar nu te arata disperata, lasa-l mai bine pe el sa faca pasul spre impacare daca e posibil, nu te avanta prea tare dar nici nu iti pierde speranta, ai grija de tine!