| anonim_4396 a întrebat:

Heeelp! Simt ca imi pierd cei mai buni prieteni.

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Fii alaturi de ei mai mult, sprijina-i cand au nevoie de o vorba buna, de un ajutor moral, psihic. Spune-le ca prietenia voastra inseamna mult pentru tine si ca la randul tau iti doresti sa fie si ei alaturi de tine in momentele grele.Incurajeaza-i,sustine-le ideile, parerile astfel ei sa poata vedea in tine un prieten de nadejde. Iar cine te dezamageste in continuare, renunta la ei, cauta altiihappy

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Hai sa facem schimb de vieti.Iti dau toti prietenii mei si tu imi dai la schimb linistea facuta de absenta lorbatting eyelashes

| Ea12345 a răspuns:

Spune-le cat ii pretuiesti. daca iti sunt prieteni buni, vor ramane langa tine indiferent de situatie...

| Symona a răspuns:

Mai exista prieteni in ziua de azi?
Daca da u esti norocoasa happy
Pai vb deschis cu ei si intreaba-i de ce se ajunge la chestia asta happy
Cei mai buni prieteni sunt cei care iti sunt alaturi cand ai nevoie, care se bucura cand ai succese si simpatizeaza cu tine cand ai o durere/problema, te accepta cu bune si rele, cei care te critica atunci cand gresesti, si nu-ti dau cu piciorul cand nu le convine ceva.
Asa se caracterizeaza un prieten adevarat dupa parerea mea si daca prietenii tai nu au aceste calitati inseamna ca nu te pretuiesc indestulhappylaughinghappybig grinbig grin

| tim a răspuns:

Bucura-te ca ai ce pierde. eu nu am asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca chiar ti la ei, fa un pas spre ei. Arata ca esti deschisa spre o discutie din care ar putea iesi la suprafata adevarul. Suna-i. vorbeste cu ei pe mes, prietenii sunt foarte greu de gasit, dar mai greu de pastrat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreaba-te care e cauza, iar daca descoperi ca tu esti cea care a gresit, cere-ti scuze, vorbeste-le sincer, spune-le ce te-a deranjat.
Am realizat ca e foarte important sa poti vorbi deschis, sa spui tot ce te deranjeaza; daca acei oameni iti sunt prieteni, te vor intelege.
Lupta pentru prietenie si ai grija de ea! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate vei cistiga altii si mai buni

| AlexEmerson a răspuns:

Daca iti sunt''prieteni asa de buni'' nu o sa te piarda ei pe tinehappy