| AndreeaKsjdj a întrebat:

Heei..Am intrat in depresie acum 3-4 zile.De atunci plang incontinuu, nu stiu ce sa mai fac..Nu mai sunt vesela,plang, ma inchid in mine, ma tai.Ce pot face sa ies din depesie?

14 răspunsuri:
| tenutza a răspuns:

Stai cat mai ocupata

| neutrino a răspuns:

Atunci cand nu-ti va mai placea ceea ce faci, vei iesi singura din starea aceasta. Pana atunci, stai linistita si nu mai brava cu faptele tale, care nici macar nu au legatura cu aceasta sectiune...dar aici te citeste lumea, ai succes.

| relian a răspuns:

Mergi la un doctor psiholog care o sati prerscrie ceva pilule antidepresive.Asta e se mai intimpla. Fara ajutor de la aceste pilule nu o sa scapi nici cu biserica nici cu alte povesti babesti.Depresia apare atunci cind conexiunile din creier sufera anumite schimbari sau nu se mai fac.Deci acele pilule asta face restabileste conexiunile intre neuroni etc.E mult de explicat ti-am zis asa in mare ce este.Deci acele pilule nu-ti face absolut nici un rau, ba te ajuta.Dar trebuie sa mergi la un medic sa vada si sa-ti zica el ce pilule trebuie luate.Stiu de la prietena mea ca este farmacista si mi-a explicat cum sta situatia.Am gasit si in carti la americani explicatie cu poze cu tot.Una este sa fii depress asa o zi doua alta sa fii intruna.Cind deja se ajunge in stadiul asta alta posibilitatea nu mai este, trebuie sa mergi la psiholog.Bafta si sper sa reZOLvi.Am mai explicat unuia tot pe aici si am dat amanunte ce se intimpla in cazul asta in creier.Deci daca vreio sa stii ce are loc cauta in raspunsurile mele si o sa gasesti explicatia ce este aceasta depresie si ce se intimpla acolo.

| Fatamuntilor a răspuns:

Deceptii in dragoste? Ce te-a dus la acea depresie?
Iesiri in natura, intaniri cu prietenii.In lectura poti gasi un prieten de nadejde. Daca esti credinciosasa pot vorbi ci duvovnicul tau.Sau cauta unul bun daca nu ai.Asculta sfaturile lui.
Si nu in ultimul rand cauta ajutorul unui pshiolog.Nu lasa depresia sa se agraveze.

| Oana92 a răspuns:

Sa cauti ajutor specializat si cat mai urgent pentru ca tendintele tale sinucigase sunt deja semne grave!

| Mihaela1964 a răspuns:

Eu cred ca de la huzur si timp liber berechet ti se trage.Copiii de 14 ani care-si ajuta parintii la treaba nu fac depresie, nu se inchid in ei-nici nu stiu ce-i aia- si nu se taie, nu c-ar fi prosti si nu stiu ce-i in trend, ci pentru ca au mintea si bratele ocupate...

| Exilee a răspuns:

Lucreaza la matematica si fizica. Maine-poimaine vine bac-ul.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Incearca sa zambesti gandeste-te la ceva frumos, vezi un film, asculta muzica si incearca sa te linistesti! puppy dog eyes

| Seepty a răspuns:

Ceea mai buna metoda e sa mergi la Biserica si din cand in cand sa mai iesi cu prietenii sa te distrezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la plafar, ia-ti ceva antidepesiv ceai de exemplu, apoi mergi la un psiholog sa te ajute sa-ti rezolvi gandirea. nu se merita sa plangi, sa fii trista. ce e al tau e pus deoparte. pastreaza-ti lacrimile pentru adevarata dragoste.succes.

| LineGuide a răspuns:

Cea mai buna cale prin care poti iesi din depresie, e sa te gandesti la cauza acesteia.O gasesti, o dezvolti, o cauti in adancul sufletului, si astfel epuizezi toate sursele de surprize.
Mult noroc!

| anastasia9 a răspuns:

Buna,nu rad ca nu de asta ne-ai cerut parerea..si eu am trecut printr-o astfel de deprisie, mi-a trecut mai greu dar a trecut, incearca sa nu te mai gandesti ocupati timpu stai mai mult la pc, iesi in oras afara cu prieteni citeste ceva nu stiu fa un rebus orice numai sa nu te mai gandesti mie mi-a trecut sti cum? am iesit cu fetele o zi 2, 3 si gata si am realizat ca nu e bine ce fac daca te tai nu rezolvi cu nimic, si presupun ca din cauza unui baiat acum depinde si cat de grav v-ati certat sau nu stiu.dar mie mi-a trecut a 4 zi ne-am impacat si am realizat ca nu e bine daca plang si ma tai mai ales nu rezolv nimic, treci peste doar cu vointa ta iti doresc mult succes si nu mai fa astfel de prostikiss

| ColourfulLife a răspuns:

Iti spun singura metoda pe care o stiu laughing metoda biblica. Mananca si culca-te!

P.S: Nu te mai taia, mai ales la vene, ca o sa mori laughing

| Miwako a răspuns:

O sa treaca in timp..depinde si idn ce cauza ai cazut in depresie.dar pentru ca suntem la categoria "dragoste si sex" o sa cred ca din dragoste ca de la prea mult sex nu cade nimeni in depresie.