| luizaionescu45 a întrebat:

Hei,acum aproape 2 luni am cunoscut un băiat pe instagran vorbeam în fiecare în seara până când într-o seară îmi spune ca el trebuie să plece din Țară în Anglia (asta s-a întâmplat cam la 3 săptămâni după ce ne-am cunoscut)a spus ca mă anunță în ce zi pleacă că nici el nu știa și mai îmi spusese că nu o sa aibă acces la telefon cam vreo lună deoarece o să dureze până când își cumpără alt telefon și o cartelă de Anglia.Intr-o seară mi-a spus ca el dimineața la 5 pleacă după ce mi-a spus ca pleacă mi-a mai spus ca cel cu care îmi trimisese poză nu este el (e imposibil) și după el îmi dăduse poza cu unul care pretindea ca e el (am cautat poza și aparent e un băiat din Italia deci nu e el) după câteva zile după ce ne cunoscusem îmi ceruse nr de tel, eu i-am dat nr celei mai bune prietene că îmi era prea așa să îmi dau nr. Am vb cu el pe whatsapp (adică prietena mea care spunea ca eu sunt)și după ceva timp i-am zis eu ca nr ala nu era al meu ci a celei mai bune prietene și el mi-a spus ca nr ăla e nr lui taicasu de la antidrog (acum câteva zile am sunat la nr ala și a răspuns unul și eu chiar cred ca nr ala e nr lui taicasu). Bun eu acum nu mai pot da de el, aș putea să îi dau mesaj tatalui doar ca o sa se prindă ca el a dat nr lui și o pice tot pe el (Facebook nu are, contul de Instagram și l-a șters)îi stiu tot numele, am poza cu el, știu unde sta (mă refer la cartier) îi stiu liceul.Vă rog variante bune cum aș putea să dau de el?

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Din cate am observat, ai 11 ani... stii ca nu ai voie pe site-ul acesta. Nu?

Sursa: https://www.tpu.ro/......ape-2-ani/

| luizaionescu45 explică (pentru Ronnix):

Verișoara mea a făcut la doctor și I s-a spus asta iar eu am întrebat?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că băiatu' tău avea doar 40-50 de ani.De aceea a ținut să se retragă la timp, și-a dat seama ce tâmpit e, încât să se dea la minore...
Vezi de școala la 11 ani și nu căuta relații online!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce ai vrea să ai iar de dubiosul ăla? straight face Spune mersi că ai scăpat de el, probabil e un pedofil.

| luizaionescu45 explică (pentru supadeceapa):

Decât sa scrii asta mai bine nu mai scriai eu vreau soluții nu scuze ca să nu dau de el

| supadeceapa a răspuns (pentru luizaionescu45):

Soluția e să vorbești cu părinții tăi.

| AndreeaWTS a răspuns:

De ce ai vrea să dai de el în toată mizeria asta de minciuni?