| Florentina9210 a întrebat:

Hei! Am activat si eu serviciul roaming pe telefon si am constatat faptul ca atunci cand vreau sa activez datele mobile, nu mai am internet.

Care e problema?

14 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca folosesti internetul in afara tarii adica in roaming nu cred ca poti folosi optiunea pe care o folosesti in tara ci ai nevoie de o optiune pentru net in roaming. Contacteaza relatii cu clientii pentru mai multe informatii.

| Florentina9210 explică (pentru Intruder19):

Ok. Multumesc mult! Inca nu am plecat din tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm,daca esti in reteaua Orange, poti sa suni la *100# si cauti "setari automate", si alegi alea pentru internet, poate iti merge. Daca esti in alta retea, incearca tot asa, cu setarile automate, dar nu stiu unde suni :s

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Sunt pe Telekom. Chestia e ca, nu merge sa sun la 1234, nici macar nu se face apel. ciudat. O fi vreo problema de retea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Hm,nu poti sa suni de pe telefonul lui mami/tati? si sa le dai numarul tau, sa te rezolve?

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc. E ciudat, inainte mergea sa sun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Https://www.telekom.ro/contact/
Da-le e-mail daca nu, fii rea.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Sa fiu rea, nu este una dintre abilitatile pe care le posed.
Si oricum, nu m-ar ajuta prin email. Trebuie sa vorbeasca titularul contractului, adica tata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

O sa il astepti pe tati, n-ai ce face atunci.
Si nu trebuie sa fii rea, poti sa te prefaci, sa joci un rol, stii tu.laughing
Sper sa rezolvi pana la urma, o zi buna sa ai!

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru raspuns, oricum!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Cu placere!

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Si-a revenit. A fost o eroare pe retea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

E bine ca s-a rezolvat, si nu era ceva mai grav.Te-ai descurcat si fara tati laughing

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Da. happy