| Lorenuta2000 a întrebat:

Hei, am o profa noua de istorie si e cam ciudata. a zis ca trebuie sa stim sa raspundem la toate exercitiuile din carte. asadar suntem la lectia cu importanta lui napoleon si a revolutiei franceze clasa a saptrea. intrebarile sunt:
1.in e conditti a ajuns napoleon bonaparte la putere?
raspuns: napoleon s-a proclamatprun-consul in urma unei lovituri de stat( e bine, nu?)
2.ce principii ale revolutiei a pastrat imperiul napoleonian?
raspuns : habar n-am
3. prin ce s-a schimbat situatia politica a individului in urma revolutiei?
raspuns: iar nu stiusad
deci, vreau sa aflu daca am zis bine la prima si cam ce raspunsuri pot da la ultimele doua. mi-e ca am asculta pentru ca sunt a treia la catalog si nu stiou sa-i raspund la intrebnari, ca in caiet ne-a pus sa scriem foarte putin, iar cartea nu e prea explicita crying(((( FUNDA!

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Inainte sa te preocupe "napoleion" ar trebui sa te preocupe ca scrii aiurea si oi lua tu la istorie da mi-e ca la romana o faci lata.

| Lorenuta2000 explică (pentru AlexanderAdrian):

Ca sa stii si tu, stiu sa scriu corect dar ma grabeam. apropo, eu n-am scris nicaieri "napoleion".asa ca mai citeste o data, ca nu vezi bine.