| ShowTim3 a întrebat:

Daca Dumnezeu a creat tot ce este pe planeta asta si ne-a dat pentru a ne face viata mai frumoasa... atunci inseamna ca si unele droguri sunt date de el?
Ma refer la cele care sunt doar culese si folosite ( unele ciuperci, cannabis (canepa indiana mai exact ) hasis) nu cele care sunt prelucrate de noi, cocaina, heroina etc.
:d

7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Da! Pentru ca ele se gasesc in natura si natura cica a fost creata de el.
EEE...si acum vine aia de la crestini cu :"Diavolul a pus plantele acolo maica!"

Ca daca ne-am lua dupa ei aar insemna ca si Lucifer a ajutat la creearea Pamantului

| costis a răspuns:

Avem si petrol; insa nu se da pe gat, il pui in rezervorul masinii. Nu tot ce exista trebuie bagat in gura (sau tras pe nas).

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu crede cea ce spune Legea! Canabisu a fost ilegalizat pentru profitul financiar al USA
si multe tari din toata lumea sau luat apoi dupa USA

Canabisu e de la Dumnezeu! si o spun asta si asi putea striga asta! Canabisu vindeca boli incurabile si canabisu nu provoaca dependenta ca tigarile sau bautura!, dupa canabis nu mori! Dar conteaza mult intentiile si locul unde il consumi! E ceva greu de stapanit, daca il consumi cu rautate va avea un afect rau asupa ta ca o pedeapsa! Daca il consumi cu intentii pure vei fii rasplatit pentru asta cu intelepciune, pace interioara, libertate si fericire! asa cum a facut Solomon (Citeste Kebra Nagast) sau marele Bob marley! toti au primit intelepciune de la aceasta, toti au primit fericirea vietii si impacarea cu sine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU, ciupercile, canabisul, salvia, maselarita, datura, peyota, etc nu sunt date de el, ele pur si simplu au fost acolo dinainte de a se creea lumea, ele sunt intruchiparea raului.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ElDerp):

A fost o intrebare tampita la care am dat un raspuns tampit, se numeste sarcasm.

| Emma7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahaha! Scuza-ma. Tot ce exista-bine sau rau a fost creat de Dumnezeu. Daca vrei sa te edifici cum e cu plantele toxice citeste despre ele aici :

https://www.spiritualrs.net/index.html

( pune la cautare ceva cuvinte relevante, eu am cautat " plante otravitoare" ):

https://www.spiritualrs.net/......search.cgi