| TheMoon15 a întrebat:

Hei! Cineva a dat raport la un story de al meu era un repost al unei poze care continea pe cineva care injura, doar ca nu ma gandeam ca pe asa ceva se poate da raport, mai ales ca era pe o pagina.
In fine, am primit o avertizare cu faptul ca incalc termenii si conditiile instagramului.Ce fac acum?
Am luat strike si din cate inteleg la 3 ti se inchide contul, am incercat sa le dau si mesaj.
Am mai avut inainte doua si din cate inteleg trec intr-un an. (m-am uitat la starea contului si doar pe asta il am, deci restul sunt trecute de mult)
Imi poate explica mai multe cineva? Ce se intampla? As putea sa scap de asa ceva?

Răspuns Câştigător
| akaanne a răspuns:

Cele vechi s au dus. Cum ai spus și tu intr-un an se va duce și asta. Degeaba le dai mesaj, asta e algoritmul.

10 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu poti scapa de asa ceva! E ilegal sa postezi pozele altcuiva indiferent in ce ipostaze e! Astepti pana trec acele zile cat ai fost sanctionat!

| TheMoon15 explică (pentru lpavel):

Am spus ca poza era pe o pagina...Nu ai Instagram? Doar am dat share la mine pe story.Cum adica ilegal? Fara suparare dar de asta lumea alege redditul si nu platforme romanesti. Vorbesti in lipsa de cunostinta.
Oricum, am aflat ca se sfarseste peste un an.
Am mai si avut inainte, deci okay.

| lpavel a răspuns (pentru TheMoon15):

E ilegal in toata lumea in caz ca nu stiai! Trebuie sa ai acordul persoanei respective inainte de ai posta imaginea. Nu conteaza daca ai distribuit-o, daca tu esti raportat atunci tu suporti consecintele!

| TheMoon15 explică (pentru lpavel):

Da-mi rabdare doamne...
PE INSTAGRAM AI VOIE SA POSTEZI, ilegal in toata lumea? Scuze ca intreb dar ai consumat ceva?

| Mosotti a răspuns (pentru lpavel):

De ce nu vad aia scandalurile de pe Youtube, tik-tok unde se injura aia, se ameninta ca dracii?! Asta nu vad?
Multi posteaza clipuri de la TV, ce, la tv cand filmeaza un betiv care injura in trafic, il intreaba?

Sunt tot felul de clipuri postate pe Youtube sau altele,, cu personaje care nu au cum sa-si dea acordul sa postezi si nu zice nimeni nimic, 90 % sunt filmari cu altii pe care nu i-ai intrebat.
Adica daca TV-ul arata, de ce nu si eu?
Dar asa se si intampla de fapt, nu stiu ce are cu Ipavel al nostru.

| lpavel a răspuns (pentru Mosotti):

Dupa cum am mai zis, nu se intampla nimic ca nu sunt raportati! Iti explic inca o data pentru tine si cei ca tine care au mintea de gaina, ca si un copil de 10 ani ar intelege ce am zis... deci sa-ti dau un exemplu: tu ai postat poza mea undeva pe net, nu conteaza unde eu nu am vazut acea poza de a mea postata de tine, deci nu stiu de ea, atunci nu se intampla nimic, sau chiar de am vazut acea poza sau clip, nu-i dau importanta si trec mai departe, NU imi pasa! DAR daca am vazut poza si m-a afectat acea postare, iau masuri si raportez persoana care a postat sau a distribuit acea poza/clip si atunci administratorii site-ului iau masuri si-l sanctioneaza pe cel/cea care detina acea pagina unde a fost postata poza mea sau depinde de caz ii inchid si contul! acum sper ca ai inteles si tu si bolovanul de TheMoon! N-aveti minte nici cat o gaina...

| Mosotti a răspuns (pentru lpavel):

Am inteles, dar prea multi nu raporteaza inseamna. Din contra, multi vor sa se afiseze, ca asa castiga popularitate, fie cu chestii negative fie cu pozitive.

Prost nu e ala care nu stie, ci ala care nu vrea sa stie, eu nu stiam, deci te grabesti cu afirmatiile.
Dar daca nu stiai asta, ce sa zic, nu mai zic, ca stii ce vreau sa zic.

De multe ori si cand face ceva negativ se transforma din nasol in simpatic.
Si ti se zice uneori pe unde te duci "tu erai ala care injurai? Erai simpatic foc", si le place la lume sa fie putin cunoscuti, pentru ca asa isi fac relatii sociale mai usor, au acces la eventuali parteneri de sex opus mai usor.

Era unu la noi care facea box cu o butelie, maaama ce celebru devenise, avea n vizualizari, a fost si la TV.
Nu stiu ce era asa de extraordinar in asta, dar aia e, aia cu minte de gaina poti zice.

| TheMoon15 explică (pentru lpavel):

Ba,pe Instagram vezi ca ai o optiune cu DISTRIBUIE IN POVESTEA TA, ca cel mai probabil tu nu stii engleza ca nu ai cum sa ai astfel de cunostinte, AI VOIE SA POSTEZI ORICE, de aia ma miram cum de mi-au dat-o jos.
Fara suparare dar nu gandesti deloc

| lpavel a răspuns (pentru TheMoon15):

Ai sa ramai prost toata viata ta... ti-am explicat ca unei gaini dar se pare ca nici atata minte nu ai! Stai ca-ti dau atunci alta eplicatie poate asta va fi pe gustul tau: nu i-au placut ce fata de prost ai si de aceea au dat jos acea postare, asa ca nu te mai mira laughing

| TheMoon15 explică (pentru lpavel):

Esti terminat? Nu mi-am postat fata.