| Doub a întrebat:

Hei, hei.

Dacă termin filologia, ce facultăţi pot urma? Aş aprecia dacă mi-aţi da o listă completă.

Mii de mulţumiri şi ce mai vreţi voi, pufoşenilor.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam tarziu la final de an sa te gandesti la ce facultate sa urmezi a? laughing
Oricum, filologie... pana la urma poti sa mergi la ce facultate vrei daca te pregatesti. Dar bine. Referitor la filologie, ar merge...
Dreptul, mai mult ca sigur. Altceva mai de viitor nu prea mai e. Limbi, alea... eh.
Sau pe filosofie, ca le ai big grin
Sau relatii internationale. Acum cuvantul "international" suna foarte bine ^_^ daca intelegi.

| DoarBogdan a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mersi de funda. Bafta la admitere.

| Doub explică (pentru DoarBogdan):

Mersi

16 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Probabil ca nu asta e raspunsul la care te astepti, insa dupa ce termini filologia si orice profil al vreunui liceu, poti merge la absolut orice facultate doresti. Ce ai facut in anii de liceu te va ajuta foarte putin in ceea ce priveste admiterea si apoi facultatea propriu-zisa. Mai mult conteaza ceea ce inveti tu in timpul liber.

| Doub explică (pentru AFR81):

Oh, Jeez, asta ştiam şi eu că pot bla, bla.
Ideea e că voiam să ştiu facultăţile care se potrivesc după ce termini filo, înţelegi tu.
Oricum, tnx de răspuns.

| AFR81 a răspuns (pentru Doub):

Am parcurs si treaba asta spunandu-ti ca ce inveti la liceu inseamna fix 0 in ceea ce priveste admiterea si apoi facultatea propriu-zisa. Ma rog, cu placere, sper sa gasesti un raspuns care sa te satisfaca.

| Sociopat a răspuns (pentru Doub):

Comunicare si relatii publice
Sociologie
Publicitate
Drept
Administratie publica
Stiinte politice
Jurnalism

| Doub explică (pentru Sociopat):

Iuhhh, mersi, exact ce voiam. ^_^

| T0T a răspuns:

Eram convins că ai terminat filologia, fără supărare. Am zis doar să mă revanșez răspunzând la o întrebare de a ta în schimb, dar nu am la ce.

| Doub explică (pentru T0T):

Profund

| T0T a răspuns (pentru Doub):

La fel ca întrebările tale.

| Doub explică (pentru T0T):

Ştiuuuuu

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Alta corijenta la matematica laughing

| Doub explică (pentru FABULOSUL6000):

Csf, viata asta e plină de suprinze.

| MistretulPufos a răspuns:

Fa-te sculptor grafic in caramida.

| Doub explică (pentru MistretulPufos):

Oh, kiddo, visul meu de o viata, cum de nu m-am gandit la asta?