| AGirlWithDreams a întrebat:

Hei lume :* azi este Ziua Internationala a Profesorilor, waaw. Da...a profesorului, acea persoana care incearca sa ne formeze pe plan profesional dar de ce nu si si din punct de vedere moral. Putini stiu cat de importanti sunt acestua in viata noastra iar respectul multora dintre noi fata de aceste suflete intelepte este egal cu zero. Am invatat pe pielea mea cat de multa munca depune un profesor si munca lui este laudabila. In fine...nu va ma plictisesc. Cu ocazia acestei zile as dori sa ne amintim cu totii de vremurile cand eram.calauziti de acesti oameni si sa povestiti fiecare diferite "intamplari" haioase sau mai putin, cu acesti oameni minunati! Multumesc! :X

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu stiam nimic cum ca ar exista o asemenea zihee hee
Intamplari amuzante sunt destule, iti spun cate imi amintesc.
1.In clasa a IV-a colegii mei au adus un caine in clasa si l-au lasat pana a venit doamna invatatoare, nu-mi amintesc reactia ei dar era amuzant fiind la etajul 2 sau 1
2.Un coleg a spart caloriferul si s-a inundat clasa, a trebui sa ne mutam ora de biologie
3.Altul,a udat catalogul
Gata,nu-mi prea amintesc intrebari din generala
In liceu, am facut recent o prostioara,am batut un coleg in fata doamnei diriginte, lupta a durat ceva si ea a vazut-o de la inceput, eu nu am observat ca a intrat in clasa, dar nu a reactionat rau, nu m-a certat
O alta intamplare.Am fugit cu toata clasa, dar sigur ca mereu se gasesc cativa destepti sa ramana.Usa era inchisa iar eu se plimbau prin scoala pana au dat de profesoara si i-a zis cum sta treaba, aceasta a reactionat spunand : ''fugiti! Fugiti mai repede si voi sa nu va vada cineva '' apoi a doua zi la ora, chiar ea a zis ca suntem niste fraieri, daca vrem sa facem un lucru de ce nu il facem calumea si ca ar fi trebuit sa fugim cu totii.Aceasta profesoara este de treaba, uneori la ore o anuntam ca fugim de la 1 la 2.
Sunt sigura ca mai sunt multe, dar nu imi vin pe moment

| Cameliapantiru a răspuns:

Multumesc pentru "elogiul" adus cadrului didactic. Ca profesoara de limba si literatura romana, dupa 10 ani de activitate la catedra, ma simt mandra, flatata, apreciata si implinita.

| unprietenaproape a răspuns:

Am invatat in generala la doua scoli diferite. oras si tara
de unii imi e scarba iar pe altii ii admir si am sa le multumesc mereu
daca nu erau ei eram pierduta, as fi ingrosat lista analfabetilor

| AGirlWithDreams explică:

? sunt foarte frumoase intamplarile tale si doamna profesoara, chiar ma bucur ca va sintiti implinita. Putine cadre didactice isi mai iubesc meseria.