| ayse21 a întrebat:

Hei! Mie imi place de un baiat iar lui nu cred ca ii place de mine. Vreau si eu niste idei de conversatie cu el.Sa il fac sa ma placa asa cum sunt.

Răspuns Câştigător
| ImiPlacMexicaniiXD a răspuns:

Dacă vorbești deja cu el si se comporta frumos cu tine,sigur ca te place si o relație de prietenie se poate transforma in ceva mai mult. Gândește-te că poate fi timid,deci abordeaza-l tu prima dată.
Dacă îți răspunde din an in Pasti si sec,alege ce vrei sa faci. Ori sa te îndepărtezi de tot de el,ori sa continui sa fii tu însăți, sa glumesti, sa râzi cu el. Vezi cum se simte in prezenta ta. Daca va continua pe arogantul, pleaca. Sunt baieti mult mai buni pentru tine și nu are rost sa stai după unul cu o personalitate defectuoasă.
Si cauta sa abordezi subiecte comune. Vezi ca ai despre ce sa vorbesti, chiar si despre un prieten comun de al vostru, o pasiune comună. Dacă va fi sa fie ceva intre voi, va veti detașa usor de subiecte puerile si veți începe o relație frumoasa!

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Nu poti sa-l faci sa te placa.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Întâi încearcă să te porți cu el că un prieten, nu iubit, vorbește cu el cum vorbesti și cu prietenii tăi și o sa îți fie mai ușor, după vreo 2-3 luni poți încerca să îl abordezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca lui nu-i place de tine degeaba vorbesti cu el. Mai bine cauta alt baiat.

| Rhea44 a răspuns:

Fi tu însăți acest lucru e cel mai important și după totul o sa curgă de la sine