| KarinaLee6 a întrebat:

Hei!

Sunt tare curioasă, ce părere aveți despre citatul "O femeie înțeleaptă sărută dar nu iubește, ascultă dar nu crede ce aude și pleacă înainte să fie părăsită." a lui Marilyn Monroe?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Când ai parte de prea multe dezamăgiri, nu te mai implici sentimental în următoarea relație.Și nici nu oferi prea multă afecțiune, pentru a evita ca el să te trateze fără respect, pentru că persoana de lângă tine te tratează cu indiferență când îi oferi prea multă afecțiune. Iubești precaut, cu măsură.Nu lași să se vadă lucrul ăsta.Nu te încrezi prea mult în vorbele lui,acum știi deja că sunt vorbe goale și te aștepți cumva ca el să să nu rămână.Și da, când simți că urmează să se întâmple asta, pleci înainte ca el să o spună. Ăsta e momentul în care nu mai depinzi de un bărbat, când ești capabilă să te descurci și singură. Deci da, are un mesaj profund citatul.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In ziua de azi femeile nu prea iubesc se folosesc de tine apoi pa next =a avut dreptate, asculta ce vrea,joaca teatru se face ca a ascultat apoi pleaca de la tine cand ti lumea mai drag, a avut dreptate, e o femeie sincera, respect pentru ea, desi e moarta la noapte i aprind o lumanare merita, rar asa femei ca ea asa sincere

| Drimmero a răspuns:

Sa inteleg ca o femeie inteleapta in conceptia lui Marilyn e aceasta descrisa in citat?

Jalnic!
Putea sa sune bine citatul, mai ales ca a bagat '' asculta, dar nu crede ce aude'', e o chestie isteata asta, dar celelalte 2 lucruri parca sunt prea scoase din feminismul modern.
'pleaca inainte sa fie parasita', si daca nu e parasita, mai pleaca? De unde stie ea ca va fi parasita? E mult de dezbatut asupra citatului )))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Câtă masculinitatea!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Citatul e facut sa fie contestat de barbati, ori asta ii era gandirea tipei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Voi orice contestazi.
Crezi ca dupa ce kenedy a last-o cu ochii in soare, mai ers dornica sa repete experienta?!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Contestam pentru ca suntem bagati in aceeasi oala, exista 2 tipuri de masculi: barbatii adevarati si muierile imbracate in straie barbatesti, ceea ce a intalnit tipa, a fost cea de-a 2-a categorie, nu pe prima/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Kennedy era un tip chiar misto.
Asa zisele muieri imbracate in haine barbatesti cum le spui tu au aparut destul de curand. Ea se referea strict la statutul de amanta.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Exista 3 tipuri de masculi:
provideri =barbati care nu atrag femeile dar femeile se folosesc de ei in folos material sau nu au ce face vezi si zona prieteni
masculi alfa =care atrag femeile dar astia nu prea prefera relatii de lunga durata, asa ca femeile se compromite cu beta de mai sus
barbati omega =liberi ca pasarea cerului care nu au nevoie de femei in viata, acest tip de masculi se concentreaza pe fizicul lor, statul social si considera ca daca femeile ofera doar sex nu au ce cauta in viata lor
normal ca ajungi omega vazand ca femeile ofera sex si minciuni, ipocrizie majoritatea

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mai poti spune ca doar barbatii umbla din floare-n floare? Nu, nu mai poti spune asta.

Stiu si eu unde a aruncat fisa, stiu sa descifrez un text.
Muierile in haine barbatesti sunt de cand lumea, nu stiu de ce ii putem numi barbati, sunt o rusine pentru genul masculin!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Omul e o fiinta poligama, monogamia e o tampenie sincer iar cu barbati travestititi sunt femei

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Din aceste 3 tipuri se fac 2 categorii cum am zis.

Indiferent de iubirile astea neimplinite, e bine sa ramai barbat si pregatit pentru ceva nou,, nu trebuie sa-ti pierzi speranta niciodata, cum nici noi nu suntem la fel, nici femeile nu sunt la fel!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cateodata o mai pierzi man, asta duce la depresie stiu

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu la travestiti ma refeream, ma refeream la lasi, la cei care ne fac barbatia de ras, la scarbele alea de oameni.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Tu consideri un gigolo o scarba de om?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sa intru in depresie pentru o iubire neimplinita? Bwhahahahaha

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu rade, desigur ca da, eu am suferit pentru o fata din copilarie pe care o iubeam mult, daca am putut iubi o fata la 900 de km fara sa o fi vazut vreodata real, nu mint ca nu as avea de ce sa mint

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O astfel de femeie nu sufera, dar nu cunoaste iubirea adevarata, traieste in minciuna.Nu e un citat adevarat, dimpotriva.Nu asa face o femeie inteleapta, mai degraba una lasa, careia îi e teama sa aiba o relatie si prefera sa poarte tot timpul o masca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă tu asta și să vezi cum se întoarce.

Răspuns utilizator avertizat