| troleibuz a întrebat:

Ce părere aveți despre Marilyn Monroe? Eu nu prea înțeleg obsesia fata de ea și de ce se tot accentuează că era o femeie voluptoasa și că acum ar fi considerată plus-size când ea la apogeul carierei ei avea 54 de kg.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Voluptoasa la piept. Ca in rest nu era.

| Drimmero a răspuns:

La vremea respectiva era un simbol al sexualitatii si al feminitatii, era atractiva femeia, tinerica, blonduta, tunata la piept, serpoaica, dar daca ar fi trait in vremurile de azi era banala + ca ar fi fost batrana, ma refer strict la anii ei de glorie traind in prezent

| gemeni6226 a răspuns:

Gusturile nu se dicuta, nu stiu de unde ai citit sau vazut obsesie fata de ea dar sunt doua posibilitati:cine a facut documentarul despre ea era acea persoana obsedata si a nu se generaliza, a doua posibilitate nu a avut cu ce iesi in evidenta si s-a gindit ca facind un film despre ea va avea posibilitatea respectiva.Mai e ceva fiind iubita fostului presedinte asasinat Kenedy este si asta un puct de plecare:o doamna care a stirnit pasiunea unui presedinte american si din a carui motiv invaluit si pana azi in mister s-a sinucis? inca nici asta nu e clar daca s-a sinucis sau i s-au administrat tabletele respective? Deci eu cred ca mai degraba misterul mortii ei o face din ea o femeie fatala. Daca reusea sa imbatrineasca nu era atita vilva in jurul ei.

| wildthing a răspuns:

Eu nu o voi evalua luand in considerare silueta ei, pe care o consider ok, cum multe alte femei au/au avut.
Ma voi referi la trasaturile faciale, care pentru mine, sunt cele mai importante. E o femeie frumoasa. Nu la fel de frumoasa ca altele, dar totusi o femeie frumoasa. As situa-o din punct de vedere estetic, undeva cam pe acelasi palier cu Elizabeth Taylor sau Vivien Leigh.
Mai frumoase decat ele insa, consider ca sunt de exemplu femei precum Tuesday Weld, Gene Tierney, Grace Kelly, Lauren Bacall sau Claudia Cardinale. happy

| 1997onur a răspuns:

Una bună probabil.

| 120bulevard a răspuns:

Era pe ma-sa

| vodami92 a răspuns:

A fost o femeie frumoasa! dar cam atat! nu a fost o panarama! ca astea de acum! daca la asta va ganditi! nu poza indecent! destul de cuminte asa! asa erau vremurile atunci! si erau multe modele pin-up! mai era raquel welch care a murit si ea intre timp! a jucat in seinfeld! charlotte rampling! aia care la fel a jucat cu florin calinescu in asfalt tango! dar trebuia sa le vezi pe astea cand erau tinere ce fel aratau! acum ca acum! dar atunci sa vezi ce fel era! viata! nu altceva!

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

Nu o cunosc în realitate doar stiu despre ia ca este un foto model și cam atat stiu ca jucase și într-un film l-am văzut pe YouTube dar nu m-am uitat la el era acolo femeie am văzut-o în filmul ala și atât

| darrio2007 a răspuns (pentru AloeVeraReceSiFornetiCuGem):

Esti amuzant! Este decedată din 1962, asa ca nu aveai cum sa o cunosti. La vremea ei era un idol feminin.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns (pentru darrio2007):

Mulțumesc._. Darrio2007

| darrio2007 a răspuns (pentru AloeVeraReceSiFornetiCuGem):

Pentru puțin.