| AlphaDe a întrebat:

Hei TPU. Am 13 ani si locuiesc in Germania de la varsta dr 7 ani adica din 2017 atunci eram clasa a 1 a iar acum sunt a 7 a. Am mai avut foarte putin contact cu cineva din fosta mea clasa acum 1 an. Faza e ca am mai urmrit cativa din fosti mei pe insta. Si am o fosta prietena, am fost foarte apropiati ca prietenii, etc... Si as vrea sa ma bag in seam cu ea dar nu stiu cum imi esge frica, rusine nu stiu. Si ce pot spune dula atatia ani. Poate ma puteti ajuta macar cum sa incep conversatiahappy Cred ca cel mai tare imi e frica sa nu fie cu nasul pe sus si sa ma faca sa ma simt prost sau cv. As aprecia orice ajutor va rog fiti seriosi daca nu va puteti abtine. Multumesc Mult

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ba să te facă să te simți prost. Doar așa înveți ceva.

| Lioana a răspuns:

Pai incepe cu "Ce mai faci? Ma mai tii minte?" Apoi vezi tu ce urmeaza.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Nepoțele, fii atent cum stă treaba:
Acum nu ai nimic. Stai cu ochii la gard și atât.
Dacă te bagi în seamă, la modul discret, poți să pierzi ceva? Adică poți să pierzi nimic? Nu.
Așadar, dacă nu îi place de tine, nu ai nimic, dar nici nu te alegi cu nimic.
Dacă îi arunci un "Hey, ce mai faci, ce mă bucur Să te văd" și răspunde prietenos, ai câștigat.
Deci ca să concluzionez.
Acum n-ai nimic. Dacă o saluți, ori rămâi cu nimic, ori câștigi.
Dăi-nainte cu tupeu!