| Criss001 a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare cam ciudata dar va rog sa-mi raspundeti.Profesorul meu de muzica ne-a zis sa nu mai venim la ora lui maine (pentru ca ne-a incheiat deja mediile), dar eu nu am fost ultimele zile la scoala (n-am chiulit laughing ) iar diriginta mea uneori isi mai pune din orele ei in orele de la care profesorii ne mai dau drumul.Acum intrebarea mea este sa ma duc la prima ora adica chiar nu stiu, si nici nu am putut contacta vreun prieten.Imi este doar sa nu ma duc acolo pe degeaba.Multumesc.

4 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai nu mai te duce.Ca oricum daca a venit profesorul sigur nu ti-a pus absenta(doar e ultima sapt.de scoala).

| soare a răspuns:

Daca stai departe de scoala nu te duce dar daca ai dubi in ceaia ce priveste situatia scolara mai bine du-te

| EraMea a răspuns:

Du-te!
Ce pierzi?
Oricum castigi o ora libera daca e!

| bambi12313 a răspuns:

Sigur vor fii cativa colegi de la tine din clasa. pentru orice eventualitate te sfatuiesc sa te duci chiar daca stai o jumatate de ora sau o ora. mediile s-au incheiat insa mai exista un rist. nota la purtare. la noi la scoala la 15 absente se scad si s-a facut si un careu in care s-a mentionat asta. insa absente sigur nu se pun dar mai bine te duci la prima ora happy fara ghiozdan doar in trecere. apoi poti iesi la un suc :-)