| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare, cum imi fac prieteni la camin? Am trecut anul 2 si cam toti prietenii mei(adica 2 fete) s-au mutat din camin, mai raman eu cu colega de camera dar ea e destul de distanta si nici una din noi nu stie multa lume pe acolo(eu cel putin nu mai stiu pe nimeni).
Una din fete mi-a spus ca daca fumez pe hol sau la balcon eventual o sa se bage cineva in seama cu mine ca sa ceara o tigara si asa incepem sa vorbim, dar eu nu fumez si nici nu prea vreau sa ma apuc.Cum as putea sa cunosc in alt mod lumea de la camin si cum sa ma bag in seama cu ei despre ce am putea vorbi? Eu sunt si foarte timida dar nu imi place sa fiu singura.Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Vezi daca e vreun grup cu caminul respectiv, inscrie-te (pe Facebook) si poti pune o intrebare. De ex: Cine are o imprimanta?, Dă cineva comanda la Avon? etc. Vezi tu daca te poti imprieteni sau nu, ca nah, sunt fel si fel de oameni acolo. Nu stii cum sunt.
M-am imprietenit cu persoanele de la banca, asa ai putea sa faci si tu, dar sa mai fii cu cineva. Intrebi pe la ce facultati sunt, cum li se par. Poate ai chiar colege de facultate in acel camin. Eu asa m-am imprietenit cu persoane care erau din aceeasi facultate, dar specializari diferite.
Sa nu te apuci de fumat sau sa bei! Multi ar zice sa incerci si tu, dar nu e ok.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te plimbi seara prin fața căminului.