| addaboom a întrebat:

Ce parere aveti despre porecla Mihaiţa?

Prietenii imi spun asa si mie nu imi prea place. Fiti 100% sinceri

Vreau doar parerea sincera.

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Daca te numesti Mihai nu e o porecla, e un diminutiv. Si e destul de ok.
Daca ai un alt nume e destul de ciudat big grin

| RobertVali111 a răspuns:

Cool.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mie mi a placut numele Mihai intotdeauna, iar Mihaita e doar diminutivul

| Eastwood a răspuns:

Sincer parca suna mai bine Mihaita decat Mihai, e ok, macar iti spun pe nume.

| AlexDFY a răspuns:

Am si eu in clasa un coleg care il cheama Mihai, dar il eu ii zic Mihaita, pentru ca el e o fire mai sensibila.Normal daca cineva iti spune Mihaita, inseamna ca el te considera mai mic.

| LikeARollingStone a răspuns:

Nici mie nu-mi place.

| elyfel a răspuns:

Hm..Nu as striga asa pe nume pe cineva Mi se pare pre lung :Mihai e ok.Dar daca persoanei asa ii place...