| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU, dacă să zicem astăzi, după ce am terminat orele, ajunsă în cancelarie, colega mea (care din colectivul din acea școală ea ar fi cea mai tânără, cam de vârsta mea, așa) și dacă în timp ce-și desprindea părul, parcă în tot anul, asta era prima dată când și-a desprins colega mea părul happy și mi se părea suberbă, în condițiile în care uneori mai m-am uitat la ea și o vedeam cât de hot mi se părea, e foarte hot și s3xy în opinia mea, dar azi desprinzându-și părul, mi se părea și mai frumușică, superbisimă, oare asta să fie admirație cu ceva "invidie" sau să fie un alt feeling?
Și dacă da, oare chiar să-mi placă atunci femeile? sad Nu că îmi plac prea mult oricum bărbații laughing), dar eu credeam mereu că susțin că îmi plac fetele sau și fetele, doar ca să scap de ideea "căsătoriei" și să am scuza perfectă pentru a nu mă "implica" în ceva cu bărbații, dar feelingurile care m-au cam încercat azi sau pur și simplu "ochii" ăia cu care "mă uitam" azi la ea, colega mea, parcă m-a cam șifonat.
Dacă aș fi lesbi sau bi, cu adevărat, cum aflu asta la modul cel mai deep/real?
Și dacă doar o priveam pe colega mea cumva "s3xual" să fie treaba asta poate și mai retrogradată (susțin că pe furiș, o privesc mai mereu pe colega mea și-mi spun că e super frumoasă tipa/în acest moment conștientizând oleacă totul, sper doar să fie frustrare și chiar invidie, că ea e frumoasă și eu nu)? Nu știu dacă înțelegeți la ce mă refer, dar dacă în final nu-mi place nimic, deoarece eu chiar am susținut de multe ori că nu-mi plac oamenii (în general și nici de s3x în mod obișnuit nu sunt atrasă) dar dacă de fapt asta denotă doar că aș suferi de tulburări și "probleme" "s3xuale"? Sper că acum mi-ați înțeles dilema/problema pe deplin. Și dacă asta ar fi așa cum uneori îmi mai spune intuiția (învățată să-mi ascult intuiția orice ar fi) e posibil să chiar dezvolt ceva de genul la un nivel grav? Anume e vreo posibilitate ca să devin vreodată violatoare sau eu știe cine știe ce tulburări s3xuale mai există pe lumea asta, e posibil ca dacă am "niște gânduri" cu colega mea și o privesc pe furiș (ce-i drept nici eu neprea știind cum o dracu o privesc) să o dau în altele? sad
Totuși sunt profă și m-am luptat mult să-mi mențin jobul, nu aș vrea să mă trezesc că ajung pe acest drum. Iar dacă totuși intuiția îmi confirmă cele gândite de ea, ce soluție ar fi la probleme de genul, ce să fac să nu ajung în punctul de nu știu, a viola femei sau chiar pe elevii mei?
Până în prezent m-am bazat pe o moralitate și chiar o "ușoară frică" din care știam că nu o să ies eu și oricum nu o să comit nimic, mai mârșav. Dar după experiența avută azi și gândurile cu colega mea, mă cam gândesc să nu cumva să ajung vreodată să comit ceva. sad
Oare să vorbesc cu psihologul și desprea subiectul ăsta? Oare chiar să sufăr sau să încep să dezvolt acele tulburări și probleme s3xuale?
Și dacă aș afla că eu chiar sunt lesbi, atunci ar trebui să accept asta și chiar să ies cu o femeie? Adică e totul împotriva lui God. Dar deja gândurile cu colega mea m-a speriat din toate direcțiile și încă susțin că e super bună colega mea și încă îi văd imaginea hot de azi pe retină. straight face

Dar ce mă macină cel mai mult, de ce dracu nu pot să fiu și eu normală? Adică nu știu, măcar dacă eu chiar aflu că îmi plac femeile, de ce mai m-a făcut God să cred în El (pentru că la dracu de nu cred în El, lăsând la o parte tot ce susțin unii că e îndoctrinare, eu cred în El) dar de ce mi s-a dat mie un astfel de destin nu pricep, că eu una chiar nu știu ce am de învățat din el.
Parcă mă cam simt dezamăgită iar de viață.

Răspuns Câştigător
| newaccountbye a răspuns:

DEPINDE ȘI VÂRSTA PE CARE O AI, DAR DACĂ ADMIRI FEMEILE ȘI ȚI SE PAR FRUMOASE, ASTA NU ÎNSEAMNĂ CA EȘTI BI.
Uita te in oglinda, admira-te și dacă ești credincioasa, ascultă-L pe Domnul, deoarece din acest motiv a creat femeie-bărbat. Dumnezeu nu ii da nimănui un astfel de destin, ci tu acum treci printr-un test, El îți testează credința, lăsându-l pe "ăl rău" să intre in viata ta încercând sa te ispiteasca! El vrea sa te întorci la El și sa nu cazi in plasa celui rău!
Ai nevoie de o relație cu un bărbat! Probabil pana acum nu ai găsit persoana potrivită și care sa te facă fericita de ai asemenea gânduri.

| anonim_4396 explică (pentru newaccountbye):

Păi îți dai seama că dacă am stat alone până la 27 de ani, deși mereu am zis că poate-mi plac femeile, știind sigur că față de bărbați nu am tragere de inimă, atunci clar că God o știut El ce face cu mine. Adică știu sigur că El există și are un plan cu mine, dar testele Lui nu le mai suport uneori. Oricum s3xual, nu am cine știe ce dorințe, adică și dacă mi-ar plăcea femeile, le admir și aia e, nu mă văd făcând nimic cu nimeni niciodată, nici frumoasă/nici urâtă, clar aș vrea pe cineva doar pe care să-mi sprijin capul, nici nu prea ar mai conta dacă e femeie/bărbat sau animal sau chiar OZN ci clar vreau dacă ar fi să fie, o relație bazată pe ajutor. Dar aia oricum e departe rău, deoarece nu se mai iubesc ăia care susțin că se iubesc, dar ăia care ar fi doar amici/tovarăși, deci ca să găsești oameni buni în viața asta e greu, de fapt oamenii buni sunt pe cale de dispariție. Așa că, oricum nu pierd/nici nu câștig sincer nimic dacă aș fi 100% sure că-mi plac femeile. Dar problema e că nu aș dori să dezvolt vreodată problemele de care am spus în întrebare. Sincer la cât de vinovată mă simt eu oricum pentru tot și la ce rușine mare resimt când fac ceva greșit, și la câte mi-o luat God sau pur și simplu nu mi-a dat, îți dai seama ca să mai devin și cu tulburări de genul sau violatoare aia mai mi-ar lipsi, ș-așa uneori nu știu sigur cât de ok sunt psihic și uneori am dorințe de a ucide oameni, ar mai lipsi să am dorințe și de alte feluri. Adică nu m-am luptat 27 de ani ca aă fiu corectă, ba chiar pierzând multe la viața mea, doar că am ales corectitudinea, ca să iasă demonul acum, media ș-așa abia așteaptă să ne umilească iar de demonii pe două picioare nici nu mai vorbesc. Deși sincer, de ucis, ar merita unii să moară cu vârf și îndesat.
Sper doar să mi dea God răbdare infinită, că altfel o să ascult de demonii mei.

| newaccountbye a răspuns (pentru anonim_4396):

Sfatul meu este sa te apropii mai mult de Dumnezeu, doar El este calea către dragoste, longevitate, fericire! Îți promit.

13 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Iar pui prea multe intrebari cand ai putea comprima totul in 3 propozitii. "Imi place de o colega. Sint oare bi/lesbi? Cum aflu/ce sa fac?"

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca admiri femeile frumoase nu cred ca îți plac în sensul sexual. Mai degrabă cred ca ai vrea sa arăți în felul ala și tu

Răspuns utilizator avertizat
| wildthing a răspuns:

Eu sunt ateu, dar hai sa jol rolul de credincios in acest caz. Ma gandesc ca acum multi ani, cand le-a dictat "cartile sfinte" alora de le-au scris, God ar fi putut sa aiba anumite planuri cu planeta asta si cu ocupantii ei, dar intre timp s-au schimbat. La inceputuri God voia sa fim mai multi, pentru ca eram putini...si ne-a dat ordin sa ne inmultim. Asadar a zis ca e interzis sa fie femeie cu femeie, pentru ca se reduc sansele de inmultire.winking
Astazi insa, suntem prea multi, sufocam planeta, si poate God nu mai vrea sa ne inmultim, deci a facut mai multe lesbiene, ca sa se mai reduca rata de inmultire.winking
Asadar, daca esti lesbiana, God te-a facut asa, deci nu cred ca se supara daca incerci cu o femeie, ca sa vezi daca iti place.winking
Incearca, invita-ti colega la o cafea, spune-i ca e frumoasa si vezi ce iese...iar daca nu pe ea, atunci pe alta, dar macar afla daca asta-ti place cu adevarat. happy

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Dacă o fi și God ăsta așa de funny ca tine, până și lesbianismul ar fi iertat. happy
Iar pe colega mea nu am cum să o invit, deoarece, e căsătorită și super hetero și în orașul meu, încă nu e foarte acceptată ideea asta. sad
Oricum conform gândirii alor mei, ar trebui să mă mut clar singură, dacă aș afla că eu chiar sunt lesbi sau bi și aleg în final femeile.

| wildthing a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu te muti singura...iti gasesti o iubita si te muti cu ea. happy

| anonim3247 a răspuns:

Ești normală.
Se întâmplă și la bărbați asta când sunt mai mulți colegi și se lucrează cu femei.
Bărbatul care lucrează cu cele mai multe femei și frumoase este văzut de ceilalți foarte frumos și admirat de ei tot timpul.
Dar nu înseamnă că ei îl iubesc pe ăla - doar au admirație mare pentru el că este și foarte frumos ca bărbat și că lucrează cu cele mai frumoase femei.
Și ceilalți sunt bărbați frumoși dar ei nu au 10 din 10 femei frumoase cu care lucrează.

| anonim_4396 explică (pentru anonim3247):

Ok, încerc să înțeleg mecanismul dv, dar ori sunt prea prinsă în ale mele, ori prea proastă, ori pur și simplu nu pricep.
Reexplicați, vă rog.
Eu înțeleg că ați spune că de fapt "a privi" o femeie cu interes (tu fiind femeie) poate fi doar admirație de fapt și nu musai să fii bi? Atunci deci spuneți că nu sunt bi și nici nu mă atrage fata aia cum cred eu că mă atrage de fapt?! happy Să vă audă sper și demonii care se luptă să mi bage pe gât lesbianismul și să nu fie așa. Oricum sincer la 28 de ani, nu aș alege nici femeile chiar dacă aș afla că mor după ele. Ideile cu dragostea au murit oricum, prima dată au avut grijă să le ucidă oamenii răi, apoi oricum, iubirea netrăită la vremea ei, nu mai are farmec la bătrânețe, indiferent cu cine ar fi (bărbat/femeie ori chiar OZN) dar sper doar să nu dezvolt ceea ce am scris și întrebare și mda, totuși sper să nu cedez în fața unei femei. Deși oricum care credeți că este probabilitatea ca o femeie să mă placă acum, sincer? Adică nici femeile nu mă suportă și oricum și ele se uită la aspect, bănuiesc că le vor tot pe cele frumoase, așa că, să facă ce vor, nu-mi pasă, la ora asta sincer îmi pasă doar de mine ( ca mie să-mi fie bine, eu să am de toate, eu să nu cer și aștept nimic de la nimeni, clar să nu mă umilesc în fața nimănui și dacă se poate să simt și eu măcar o dată în viață fericirea ar fi perfect), iar ce voi mai oferi, va fi doar la nevoie și cât să zic că am strâns puncte în fața lui God, dar nu mai am considerație și nici respect față de nimeni, așa cum 27 de ani oamenii nu au avut respect față de mine.
Dar sper totuși să nu cedez vreodată în fața unei femei. Adică eu chiar aș fi suportat atâtea 27 de ani degeaba, chiar înseamnă că am tăcut 27 de ani degeaba și nu m-am răzbunat pe toți pe măsura comportamentului lor, adică nu am păcătuit prin răzbunări mai aprige (deși recunosc că m-am răzbunat o singură dată pe cineva și uneori simt că plătesc un preț azi) ca azi să pic de fapt în fața unei femei, până nici chiar în fața bărbaților nu am picat, deci ar fi too much pentru chiar și egoul meu ca să pic în fața unei femei.
Dar ar fi și mai creepy și mi-ar șifona clar și mai mult egoul dacă vreodată aș deveni vreo violatoare și cine știe mai ce.

| anonim3247 a răspuns:

Dacă erai exact ca ea ca aspect și erați și prietene bune care ieșeați în oraș în momentul când cunoșteați un bărbat voi 2 discutați care să se întâlnească cu el și să spună că e tot ea.
Adică era așa
- tu Maria și cealaltă Ioana
- una din voi urma ca să se întâlnească cu un bărbat care știa că o cheamă Ioana pe femeie
- tu Maria dacă vroiai să te întâlnești tu cu el mergeai la întâlnire în locul lui Ioana
- te prezentai Ioana bărbatului și el credea că ești Ioana cu care trebuia ca să se întâlnească
- dacă rămâneai cu el și prietena era și ea de față după aia ea era Maria, adică tu dar bărbatul nu afla niciodată că el trebuia ca să se întâlnească cu ea și nu cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un fel de admirație cu exces de zel și entuziasm la mijloc, dar în nici un caz nu cred că e atracție se*uala.

| VelicanEmilia a răspuns:

Si noi intoarcem capul dupa alte femei si afirmam "mama, ce frumoasa-i fata asta" sau "ce fund are tipa" dar o facem in mod admirativ. Nu cred ca e invidie sau frustrare. Stii vorba aia. Ce-i frumos si lu'Dumnezeu ii place.