| YellowShoes a întrebat:

De astazi am inceput sa am tulburari la inima din minut in minut (cam asa ceva) ma tulbura.si eu am si probleme cu inima...ce sa fie oare...dau funda sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| niponX a răspuns:

Fundiță?
sunt cam singura care te-a ajutat pe aici:p

| YellowShoes explică (pentru niponX):

Merci ca m-ai ajutat si mi-a treut peste noaptewinking

7 răspunsuri:
| niponX a răspuns:

Dragă Unicum,

Astfel de probleme nu se tratează pe TPU. Poate că e ceva minor, dar niciodată nu se știe. Părerea mea este că, dacă persistă durerea sau tulburările, să te duci la un medic.Acesta este cel mai în măsură să îți spună ce să faci.
Până la urmă nu e foarte normal ce ți se întâmplă. Să nu te temi de spital, îți salvează viața.
Sper să nu fie prea grav. Multă baftă!

Cu drag,
niponX

| YellowShoes explică (pentru niponX):

Da...mersi oricum.

| niponX a răspuns (pentru YellowShoes):

Oricum, poate fi cauzată și de stress, oboseala sau lipsă de calciu(foarte important! De asta am zis, fă-ți niște analize și vezi... dacă ai calciu mic, fă un tratament cu calciu. sunt pliculețe cu un praf efervescent, cu aromă de lămâie și îți va trece.

| YellowShoes explică (pentru niponX):

Am baut si suc acidulat si nu prea am voie...sa fie oare si de la asta?

| niponX a răspuns (pentru YellowShoes):

Depinde de ce nu ai voie. Pot fi multe afecțiuni. Dar dacă nu ai voie datorită unei cantități mari de glucoză sau mai știu eu ce substanțe, e posibil, Asta pentru că ți-a dat energie prea multă, mai mult decât poate duce inima ta. Și asta este o posibilitate. De ce nu?

| YellowShoes explică (pentru niponX):

Mhm...ok mersi happy...am mai mancat zahar si mi-a mai trecut