| xInfinityDream a întrebat:

In curand va trebuii sa ma duc la o olimpiada si domnul diriginte care este si profesor de romana mi-a dat un model. Vad ca mi se cere sa identific intr-un text un toponim..problema este ca nu prea am lucrat cu ele si nici la scoala nu am vorbit de toponime. Ma puteti ajuta si pe mine spunandu-mi ce sunt toponimele si daca vreti sa-mi dati si exemple pentru ca sa inteleg ma bine. DAU FUNDA PENTRU CEL NAI BUN RASPUNS! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Un toponim denumeste ceva, de exemplu o localitate: Galati

| Vvistula a răspuns:

Tu te duci la olimpiada si pui intrtebari aici? pai nu iti e rusine

| xInfinityDream explică (pentru Vvistula):

Nu am vorbit de toponime la sc..eu am cerut sa ma ajutati nu sa ma jigniti.