| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Imi cer iertare pentru categorie. dar stiti cum se spune.Curiozitatea omoara oameni! E adevarat ca.Luna se apropie de PAMANT? E posibil sa murim?! Sa vina Sfarsitul Lumii?! Acesta sa fie un semn de la Dumnezeu? Sa fie semnu` trimis prin "Tsunami si cutremure"?! Ce parere aveti? Sa fie cu adevarat sfarsitul nostru?! Apropo, ce parere aveti despre ce s`a intamplat in Japonia!?

6 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu moare nimeni! Stai linistit!

| Foca a răspuns:

Salut Skilllz. nu se va intampla nimic, stai linistit. Uite :
ambata, 19 martie 2011, luna va fi cel mai aproape de Pamant din 1992 si pana in prezent. Situatia a starnit comentarii aprinse atat in randul populatiei, cat si in randul specialistilor.

In ultimele zile, internetul a fost luat cu asalt de informatia potrivit careia pe 19 martie se vor produce dezastre si cataclisme.

Care este adevarul? Apropierea Lunii de Pamant se numeste "perigeu lunar" sau "Super Luna". Luna va fi mai aproape decat de obicei, insa unii astrologi spun ca acest eveniment va afecta climatul Pamantului.

Apropierea Lunii ar putea provoca seisme sau eruptii vulcanice. Totusi, specialistii de la Centrul International pentru Radio Astronomie sustin ca desi Luna va trece de la apogeu (cel mai indepartat punct al Lunii fata de Terra), la perigeu (punctul cel mai apropiat) la un nivel mai ridicat ca de obicei, "nu trebuie sa ne ingrijoram".

Asta inseamna ca nu vor fi cutremure si nici eruptii vulcanice, asa cum s-a speculat. In Romania, Luna va fi plina pe 19 martie incepand cu ora 20:10.

Nimic grav!
Succes.
Ciaowinking

| Soriinax a răspuns:

Pai,Skillz,asta numai Dumnezeu stie.big grin
Poate murim, poate nu.happy
Oricum.nu trebuie sa te sperii.A fost vorba ca vine sfarsitul in 1996, in 2000. dar nimic!happy
Deci nimic nu e sigur.

| soarecu12 a răspuns:

Da...este adevarat ca luna se apropie de pamant.asta va fi chiar mainehappyte invit sa te uiti maine seara la luna.asta am vaz eu la tvworried.nu cred ca suntem in pericol de asemenea calamitati

| x3CuteGirl a răspuns:

Pai nu se intampla nimicaaaaaa la o anumita perioada de ani din se apropie luna de pamant deoarece toti stima ca luna de invarte in jurul pamantului cand ajunge int-un anumit puncat luna se vede mai clar si mai aproape.Este posibil sa careasca nuvelul apei sa fie un cutremur sau sa erupa un vulcan dein cauza cutremurului! A si in Japonia a explodat o centrala nucleara deoarece s-a stricat sistemul de racire.Acele centrale sunt tinute la o anumita temperatura tocmai pentru a nu exploda si acel nor cu radiatii nu ajunge in europa pentru ca s-a dus spre chinezi incolo in celalat capat! Dar daca batea vantul in cealalta parte ajungea cu siguranta la noi!

| DaNIEL_4935 a răspuns:

Ma Da Cine Tea Pacalit Nu Se Apropie Luna De Pamant Ci Se Aliniaza Cu Pamantul Si O Sa Provoaca Cutremure Inundati Incendi Si Altele