| DianaIsHere123 a întrebat:

Hei, TPU! Tocmai mi-am descoperit o carie laughing Si trebuie sa merg sa-mi pun plomba, dar problema e ca pana acum n-am mai avut nevoie de plombe. Si intrebarea e : doare?

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Daca ai "descoperit" o carie inseamna ca nu e una adanca sau care sa fi afectat pulpita dintelui. Deci probabil ca nu o sa doara deloc.
In orice caz, toti dentistii fac anestezie la cerere.
http://dssmile.wordpress.com/

| DianaIsHere123 explică (pentru Libelle):

Stiu, stiu laughing Mama mea este asistenta la stomatologie, si o sa ma duc la ea.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu te duci cat mai repede, la prima interventie va durea.

| DianaIsHere123 explică (pentru darrio2007):

Mdeah. Ma duc vineri ca atunci este mai liber.

| Madayna a răspuns:

Nu doare deloc, anesteziaza locul, eu am preferat cu spray big grin, curata locul si pune plomba. Nimic dureros.