| Ioana7398 a întrebat:

Voi cum ieșiți din impas? Cum va găsiți motivația? Nu stiu ce sa mai fac, problema asta e ca nu fac nimic cum trebuie si nu stiu de ce, imi fac un program ca inainte si nu mai reusesc sa ma tin de el, acum sunt la facultate. Deci in liceu erau super organizată, aveam un program foarte bun, invatam totul la timp, totul parea a fi perfect, acum sunt la facultate si pur si simplu nu ma adun sa invat sunt in urma la toate, parca nu imi gasesc motivatia, pierd timpul, stau foarte mult, lenevesc, nu stiu ce se intampla, parca totul imi scapa de sub control. Vreau doar sa aud unele parerii despre modul poate in care reusesc alți oameni care nu au nici o legătură cu mine sa depășească un impas si sa se automotiveze si pe unde le vine toata putea pentru a functia intotdeauna la viteză maxima. Te rog, daca nu ai ceva bun si util de spus sa nu imi scrii doar ca sa te afli in treaba un lucru rautacios. Mulțumesc!

1 răspuns:
| RSfan a răspuns:

Trebuie sa te apuci sa faci ceva mai greu, ce amani de mult timp, reusitele de pe parcurs o sa fie cea mai buna motivatie.