| ChocolateDroid a întrebat:

Hei TPU.
Vreau sa ma imprietenesc cu o fata de treaba ca sa imi largesc grupul de prieteni. I-am dat add pe mess dar nu stiu ce sa vorbesc ca sa nu par plictisitoare! Un sfat? big grin ( pare ciudat sa o intreb ce ii place sau ceva de genul ) Funda.

2 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

BUNA!
Incearca sa ii ceri sfatul cu privire la ceva ce stii ca ii place, intr-un domeniu care stii ca se pricepe.Se va simti importanta si ii va face placere sa fie utila.Gandeste-te la ceva:la shopping, la un obiect la scoala daca stii ca e mai buna la un obiect anume, la un baiat care poate iti place si ea il stie, la cum sa te imbraci pentru o petrecere...

| Miriam55 a răspuns:

Păi o să pari la început tu cam moară hodorogită... Întreab-o ce face şi în funcţie de asta, începe să spui chestii.
ex : ascult muzică. ''ce muzică?'' ''aah, nu ştiu de trupa asta, ai auzit de?'' şi etc.