| HepiBăluuns a întrebat:

Heii~Maine imi instalez sims 2 si as vrea sa stiu cateva lucruri.Am incercat sa inteleg cate ceva de pe youtube, dar sunt mai confuza decat inaintelaughing Deci, am vazut ca poti sa-ti faci o casa singur, sau o poti lua gata facuta. Voi ce ma sfatuiti? Si inca ceva legat de familie.iti alegi tu ce persoana vrei sa fii, cum vrei sa arati, la fel si iubitul? Am vazut prima data ca poti sa-ti modelezi tu o familie cum doresti, dar dupa m-am mai uitat la un video in care arata ca iti cumperi tu familiaraised eyebrows pana la urma, ce e adevarat? Si ce imi ziceti sa aleg?big grin funda, multumesckiss

Răspuns Câştigător
| spank17 a răspuns:

Poti sa-ti faci casa ta, poti sa-ti cumperi casa deja facuta. Avantajul la ati face casa ta este ca o faci cum vrei tu, dar am impresia ca la sims 2 daca il ai piratat nu merge sa-ti construiesti casa. Deci mai bine cumperi una gata facuta, in timp daca te plictisesti de ea poti sa te muti in alta cand ai mai multi bani si iti permiti una mai mare. Legat de familie, poti sa-ti faci propria ta familie, cati membri vrei, cum vrei tu sa arate etc. Dar poti sa-ti alegi si o familie deja facuta si sa joci cu ea.