| anonim_4396 a întrebat:

Heiiii.
Am o mică[mare] problemă... Am aparat foto Nikon... Din greşeală mi-a scăpat din mână şi a căzut pe ciment. Obiectivul[ chestia aia care se "dechide"] a rămas blocată şi mi s-a "spart" ceva la el, nu ştiu cum să explic. Display-ul nu are nimic, nici măcar o zgârietură, în schimb nu pot vedea pozele apare "negru". Mi-a mers să intru în meniu, să văd pozele cam 5 secunde după s-a închis. Am văzut că se vedea totul în ceaţă straight face.

Ce pot face? :-s. Nu ştiu ce naiba să-i fac, nu aş vrea să-l duc la reparat şi mai ales să afle părinţii x_X
Help!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu il duci la reparat ramane stricat, il duci la reparat in secret apoi nu afla nimeni ce a patit.

| Ion555 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie, obiectivul si diafragma in sine s-au blocat dar aparea ecranul alb nu negru, te duci la un server specializat cred ca se poate repara