| ToxicG a întrebat:

Hella dragilor! Am si eu o intrebare O.o. Ce inseamna dragostea pentru voi?

Răspuns Câştigător
| yumary a răspuns:

Heii happy
Prin dragoste thinking
Pai sa incep laughing
Momentele acelea in care simti ca zbori si ca poti face orice, fata de aceea persoana happy
Sentimentul acela cand nu ti se pare greu nimic, cand esti nesigura pe ceea ce simti, cand inima iti bate tare de tot si simti fluturi in stomac happy
Acel sentiment UNIC!

Asta inseanma dragoste pentru mine love struck

| ToxicG explică (pentru yumary):

Sunt de acord cu tine.

| yumary a răspuns (pentru ToxicG):

Ma bucur kiss

8 răspunsuri:
| 9988 a răspuns:

Sentiment de afecțiune pentru cineva sau ceva; spec. sentiment de afecțiune față de o persoană; iubire, amor, afecțiune, tandrețe. Sentiment de afecțiune foarte puternică (și durabilă)

| ToxicG explică (pentru 9988):

Asta e explicatia din dex? laughing

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Lindermann:"Dragostea e ca o gloare, chiar si cea mai frumoasa dintre ele moare."
Ah, cat imi place citatul asta.Intodeauna va exista ceva sau cineva care sa sugrume acest sentiment de euforie, dar, frumos, n-am ce zice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cuvânt din trei silabe.

| TizZu15 a răspuns:

Dragostea nu se poate explica prin cuvinte, ea se simte.winking

| AmaliaAmi a răspuns:

Buna! Pentru mine inseamna sentimentul pe care il ai fata de o persoana iubita nu neaparat cealalta semnificatie pe care o au unii, daca ma intelegibig grin.Ci pur si simplu acel moment can simti un anumit lucru puternic fata de o persoana.