| Jolenne a întrebat:

Hello, am o întrebare, de fapt, e mai mult ca o discuție pe tema "Facebook". happy
Din câte ați observat această rețea de socializare se schimbă zilnic. Apar reguli noi, sunt scoase anumite setări legate de siguranța celor ce folosesc acest site și multe alte schimbări ce deteriorează rețeaua.
Doar eu sunt de părere că a devenit un site monoton și că nu mai există niciun motiv bun pentru păstrarea contului de Facebook? Aștept păreri!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facebook-ul a fost monoton mereu. În 2010, când am "pătruns" pentru prima oară pe el, mi s-a părut plictisitor şi neinteresant, dar fiind o simplă reţea de socializare m-am gândit că e ceva normal. Din 2011 au început să dea năvală toţi românii, toţi cocalarii, toate piţipoancele... mai pe scurt, toţi imigranţii veniţi de pe hi5. Atunci a început să se împută treaba, şi iată-mă, de un an şi ceva trăind fără cont de facebook. Un exemplar din ce în ce mai rar pe planetă, aproape de dispariţie, dar încă într-o stare fizică şi psihică "enervant de bună".

| mariusmac85 a răspuns:

Facebook nu e o retea oarecare e reteaua celor de la CIA si nu numai facebook cine stie cate alte site-uri de socializare care au fost create cu scopul de a controla lumea sa vada tot ce facem,unde ne ducem,ce stare ai,ce film vezi etc
Se zice ca fonndatorul facebook este austriacul Mark Zuchemberg sau cum s-o scrie,asta asa este,dar ce nu stiti este ca
M. K este un agent CIA care a creat acest site,iar CIA este parte a Masoneriei care va aduce pe Antihrist
Care stie despre Masonerie stie ce sunt masonii, ca sunt bogatii lumii care pe ascuns cu putere de la cel viclean ii pregateste venirea si la vremuri traim noi multi ani nu vor mai trece
Schimba acele setari incontinuu, timelime-ul ala mananca o gramada de ram, daca userul vrea sa vada notificarile putea sa creieze o sectiune unde sa vada cronologia, nu cum ai intrat pe www.facebook.com sa stai 1000 de ceasuri sa ti se incarce acele actualizari de la acii virtuali carepe unii poate nici nu stiai ca ii ai la prieteni, etichetatul mi se pare o mare prostie, dar asta face ca sa ii faca pe oameni sa se inerveze sa aiba de ce sa poarte ura si sa huleasca etc ca asta vrea cel viclean sa faca totul contra Lui Dumnezeu
Sper ca te-am ajutat si sper ca te-am luminat in privinta a ce inseamna Tehnologia din ziua de azi, la ce serveste cel mai mult
O seara placuta iti doresc (y)

| mariusmac85 a răspuns:

Facebook nu e o retea oarecare e reteaua celor de la CIA si nu numai facebook cine stie cate alte site-uri de socializare care au fost create cu scopul de a controla lumea sa vada tot ce facem,unde ne ducem,ce stare ai,ce film vezi etc
Se zice ca fonndatorul facebook este austriacul Mark Zuchemberg sau cum s-o scrie,asta asa este,dar ce nu stiti este ca
M. K este un agent CIA care a creat acest site,iar CIA este parte a Masoneriei care va aduce pe Antihrist
Care stie despre Masonerie stie ce sunt masonii,ca sunt bogatii lumii care pe ascuns cu putere de la cel viclean ii pregateste venirea si la ce vremuri traim noi,multi ani nu vor mai trece si va veni si Antihrist asta pentru cei care cred ca exista Dumnezeu
Ca exista Rai si Iad, Binesi Rau etc ca sunt anii care nu cred si neaga tot cum sunt sectantii
Schimba acele setari incontinuu, timelime-ul ala mananca o gramada de ram, daca userul vrea sa vada notificarile putea sa creieze o sectiune unde sa vada cronologia, nu cum ai intrat pe www.facebook.com sa stai 1000 de ceasuri sa ti se incarce acele actualizari de la amicii virtuali carepe unii poate nici nu stiai ca ii ai la prieteni, etichetatul mi se pare o mare prostie, dar asta face ca sa ii faca pe oameni sa se inerveze sa aiba de ce sa poarte ura si sa huleasca etc ca asta vrea cel viclean sa faca totul contra Lui Dumnezeu
Sper ca te-am ajutat si sper ca te-am luminat in privinta a ce inseamna Tehnologia din ziua de azi, la ce serveste cel mai mult
O seara placuta iti doresc (y)

| Jolenne explică (pentru mariusmac85):

E păcat că sunt mulți oameni ca tine care cred că Masoneria și IIluminati sunt unul și același lucru. Din fericire mai există și puțini oameni care văd dincolo de aparențe.
Nu, Masoneria nu va face nimic contra lui Dumnezeu și nu ne vor răpi noaptea ca să ne bage într-un sac...
E puțin absurd să credem în asemenea povești de copii.
Îmi pare rău, poate că suntem urmăriți prin Facebook, dar în niciun caz nu a fost făcut de către un agent CIA. Cred că astea sunt legendele zilelor noastre, pe care câțiva oameni aleg să le creadă. Nu pot să mă leg la ochi și să am credință în astfel de lucruri care nu pot exista decât (poate) într-un Univers mai mult decât paralel.
Cât despre "luminat", nu prea ai reușit să mă convingi cu privire la tehnologia din ziua de azi. Tehnologia a apărut pentru că așa a fost logic să se întâmple. Lumea evoluează, ar fi absurd ca tehnologia să rămână pe loc. Să gândim puțin rațional și să lăsăm basmele la o parte. Ce legătură are "cel rău" cu asta?
O seară plăcută și ție!