| Mostesare a întrebat:

Am încercat recent sã îmi creez o rețea wi-fi pe laptop din rețeaua de pe care am eu net normal. Am configurat-o, însã telefonul nu mi-a recunoscut-o. Și cred cã la setãri am lãsat-o neparolatã și vizibilã la toatã lumea. Când am intrat azi pe laptop am observat cã nu mai am niciun driver instalat, rețeaua de internet nu mai este și nu mi se permite sã activez din nou funcții ca "Windows Firewall", "System Security" și altele. De asemenea nu pot deschide unele programe și primesc erori oriunde intru. Dacã are cineva vreo soluție la aceastã problemã, îl rog sã mã ajute.

Răspuns Câştigător
| itextrat a răspuns:

Ai incercat sa faci un "hosted network"?
Gasesti pasii aici: http://www.7tutoriale.ro/......acces-wifi

| Mostesare explică (pentru itextrat):

Da, exact asta. Însã acum mã îngrijoreazã mai mult faptul cum aș putea sã aduc Windows- ul la starea inițialã, din moment ce nu am niciun restore point pe el.

| Mostesare explică (pentru itextrat):

Am găsit rezolvarea la problemă. Am intrat în comenzile Windows, cele pe care le poți accesa înainte de a se deschide pc- ul complet și am ales opțiunea Repair your Windows. De acolo am ales un restore point ( pe care normal nu mi-l recunoștea pe Windows -ul infectat ) și uite așa mi-am recăpătat Windows -ul cu setările de pe data de 07.06. Mersi oricum că ai încercat să mă ajuți!

3 răspunsuri:
| Fox_Creatyve_1985 a răspuns:

Instalezi programul MyWIFIRouter, dar ca -sa poti face o retea wi-fi iti trebuie si o antena wi-fi. Instalezi programul iti dai unu nume la retea si pui o parola, si te poti conecta fara probleme