| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara.

De ce vor sa dea drumul la sirenele antiaeriene?

Este nasol?

Nu este război la noi în țară.

Doamne ferește ce am ajuns, sa ne ferească bunul Dumnezeu de rele.

Dacă nu ar fi fosta războiul dintre Rusia și Ucraina și cutremurul asta din Turcia și din România nu ar suna sirenele.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice stat civilizat isi testeaza sirenele periodic. Romania nici cand a inceput razboiul nu le-a testat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se testează să vadă dacă funcționează.

| Freya1 a răspuns:

Aia sa fie ce-a mai mare problema, ca pornesc ăstea sirenele.
Ani de zile în orașul meu ma trezeau dimineata si îmi storceau creierii și nu era nici un pericol.Le testau pur și simplu.

| Holiday a răspuns:

In mod normal astfel de teste trebuiau facute periodic, indiferent ca exista vreun pericol, sau nu.

| Dismally a răspuns:

Pentru ca trebuie testate sa vada cate mai functioneaza din ele, altfel in cazul unui pericol real nu te va putea avertiza nimeni.

| vodami92 a răspuns:

Nu mai! nu este vorba de razboi draga! este vorba de cutremur! in caz de ceva! ce faci! asa de bine de rau! exista aceste sirene antiaeriene! pentru treaba asta!