| Vecina a întrebat:

HELLO! De pe urma carei facultati am mai multe sanse sa-mi gasesc un loc de munca mai usor si bine platit? Psihologie sau Stiinte Politice?

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Poate altii gandesc altfel.Eu iti zic cum vad lucrurile din punctul meu de vedere:
La Stiinte Politice e riscant ca nu stiu nu cred ca toti care termina acolo ies cineva important, adica chiar reusesc sa faca ceva.Pe cand de la facultatea de psiho poti ajunge psiholog scolar si esti destul de bine platita...psiholog la un spital sau ai putea sa iti deschizi propriul cabinet de consultatii.
Orice ai alege, bafta! :*