| BountyLoverXD a întrebat:

Hello! Deci folosesc o crema pentru cosuri (skinoren) de cateva luni, si la inceput (cam prima luna) era foarte buna, chiar imi facea cosii sa dispara, dar ustura rau, acum nu mai e asa buna, dar nici nu mai ustura chiar deloc, deci ma gandesc ca pielea mi s-a obisnuit cu ea si de aceea nu mai e la fel de buna ca mai demult, asa-i? Ar trebui sa fac o pauza de folosire si apoi sa o refolosesc, cand vad ca am ustura din nou? Ce ziceti? big grin si poate in aceasta pauza sa incerc altceva?

3 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Hello!
Foloseste produse cu propolis sau miere; pe langa ca vindeca pielea, omoara bacteriile care se obisnuiesc cu orice antibacterian in afara de cel creat de albine. devil

| pietrean a răspuns:

Fii atent si la ce mananci si bei:nu gras,nu mezeluri,prajeli,nu condimentat(piper,ardei iute),nu bauturi carbo-gazoase, cafea! Cosurile ies si din cauza toxinelor din organism, a stresului, a igienei deficitare(cand este prea cald, transpiri). Hormonii, iar pot fi o cauza.Asa ca,inainte de a folosi o crema pentru cosuri,mergi la un medic dermatolog(cu trimitere de la medicul de familie, consultatia este gratuita).Nu cred ca este crema potrivita, daca te ustura, asta inseamna ca-ti ataca pielea, tenul.

| Metalerele5 a răspuns:

Salut! Da, probabil ca pielea s-a obisnuit cu ea si de asta nu isi mai face efectul. Dar oricum, nu e indicat sa folosesti aceleasi produse cosmetice tot timpul, e chiar recomandat sa variezi. Eu iti recomand un scrub de la Nivea, care este un gel cu care te speli pe fata. Este foarte bun, costa cam 17 lei, dar isi merita din plin pretul. Se numeste Nivea pure effect Daily Wash Scrub for pure and matt skin. Alta game de produse foarte bune de combatere a impuritatilor este Gerovital Plant, care are mai multe produse de aceeasi categorie, dar unul foarte bun si incercat si de mine este Crema sebo-reglatoare purificatoare. Succes, sper sa iti fie de folos si sa imi zici daca au avut efect!winking