| Maxx23 a întrebat:

Hello lumea. Ce părere aveți despre țara Spania? Nivelul de trai, cultura, totul big grin
V-ati muta in Spania?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spania e buna sa stai la pensie, ca sistem de munca - stil de viata esti cam strans la curea. Nu se obtine asa usor un credit ipotecar, patronii nu sant asa seriosi, salariile nu sant pe masura. In schimb e vreme faina, oameni cumsecade (nu se prea tin de cuvant, nu te poti baza pe ei) dar rad si nu sant asa rai, mancarea ieftina la restaurant si sanatoasa.

| mgtow a răspuns:

Un salariu minim pe economie e vreo 900€ - salariu mediocru 1000 - 1400€ dupa toate cheltuielile indiferent ca e chirie sau rata la locuinta ramai cu 500 - 700 euro. Aia se duc imediat, e cert ca criminalitatea si infractiunile la ei sant mai reduse fata de ro, dar ca stil de viata tot ca in RO e... unicul avantaj ar fi spitalul nu cere spaga si te trateaza bine cand e sa te operezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nivelul peste România dar totuși o țară latina.
Nu m-aș muta acolo. E oribil de cald vara

| mentholinks a răspuns:

Din ce am auzit e foarte fain acolo dar sunt si multi homosexuali si mie mi-e frica sa nu ma violeze vreo unul.

| mgtow a răspuns (pentru mentholinks):

Nu e chiar asa nu te violeaza nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am fost, nu cunosc. Prefer țările din America de Sud.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin america de sud se invart multe cartele cu droguri trafic de prostituate, e macelarie sa stai pe acolo. Se impusca pe strazi aia.

| scp3008 a răspuns:

E tara misto, economic nu se compara cu Europa de Nord-Vest dar fata de Romania e mult mai buna la toate capitolele. M-as muta acolo