| anonim_4396 a întrebat:

Hello, vreau o lista de cuvinte care vi se par voua interesante, frumoase, speciale, pe care ati vrea sa le cunoasca mai multa lume si sa fie mai folosite in viata de zi cu zi.

Exemplu: inefabil.
Funda cele mai multe si interesante.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fix azi m-am lovit de inefabilul ăsta.

Păi,nu mi se par așa frumoase și interesante,doar că ar trebui folosite corect patos, maxim, instant, mixt.
Sunt mult mai multe, dar astea-s cele mai folosite. Prost.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai, nuuu.
Am vrut să scriu "patetic", nu "patos".

4 răspunsuri:
| syd a răspuns:

Care ar mai fi farmecul daca le-ar cunoaste mai multa lume si ar fi folosite in viata de zi cu zi?

| anonim_4396 explică (pentru syd):

Frumos, iubire etc sunt cuvinte care se folosesc zilnic si nu cred ca asta le rapeste sensul sau farmecul

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vorbeam de sensul cuvintelor, ci de farmecul folosirii acestora