| IngerAlb a întrebat:

Help me! Telefonul meu nu are semnal.Ba are ba nu are. Uneori chiar are, dar uneori apare ca "are semnal" si langa el apare un apel barat, adica nu pot primi apeluri si nu pot da. Ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Asa am patit si eu in seara asta,credeam ca innebunesc, dar, am tinut telefonul inchis 5 min. apoi si-a revenit.e din cauza cartelei, caderi de semnal.dar, isi revine singur.cred ca e din cauza liniilor incarcate acum in prag de Sarbatori.dar nu te teme.

| IngerAlb explică (pentru SuperGirl122222222222):

Dar tot apare apelul ala cu bara taiata.si sunt ingrijorata.

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru IngerAlb):

Stiu intr-un colt al telefonului apare un telefon micut,care e taiat cu o bara rosie.e din cauza cartelei,si nu scrie "lipsa serviciu"? sau ceva de genul,no,e din cauza liniilor incarcate,dar daca nu isi revine,tu poti schimba cartela,cu acelasi numar,si acelasi credit pe ea, minute, sau ce aveai tu.

| IngerAlb explică (pentru SuperGirl122222222222):

Altii spun ca e de la setari.Dar eu n-am umblat in setari azi.

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru IngerAlb):

Mai,uite-te la Profile-> vezi sa nu fie pe Offline.si da-l pe general, sau silent

| IngerAlb explică (pentru SuperGirl122222222222):

E pe normal.Dar daca e pe offline ce se intampla?

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru IngerAlb):

Daca e pe offline,are cartela oprita,adica,are cartela in el,dar e blocata, offline, se mai numeste mod avion.pentru a nu iti inchide telefonul de tot.dar cred ca tu ai problema cu cartela.

| IngerAlb explică (pentru SuperGirl122222222222):

Sunt pe abonament.Ce poate sa aiba cartela?

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru IngerAlb):

Pai,e din cauza semnalului, dar cartela poate fi schimbata daca se blocheaza dintr-o eroare.

| IngerAlb explică (pentru SuperGirl122222222222):

L-am inchis laughing.L-am deschis, 2 minute avea semnal si acu nu mai are laughing

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru IngerAlb):

E din cauza cartelei, dar incearca sa pui cartela in alt telefon, sa vezi daca face la fel,.

| IngerAlb explică (pentru SuperGirl122222222222):

Acum are semnal apare in colt si a aparut iar porcaria aia de telefon.Alt telefon nu mai am, parintii sunt plecati de acasa.

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru IngerAlb):

E de la cartela.sigur.

| IngerAlb explică (pentru SuperGirl122222222222):

Iar daca merge pe alt telefon nu are nimic cartela nu?

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru IngerAlb):

Daca merge pe alt telefon si nu mai apare asa,e bine,inseamna ca telefonul e devina,sau reteaua incarcata.dar daca se intampla ceva cu cartela, nu e problema, ti se poate da alta cartela cu acelasi numar.

| IngerAlb explică (pentru SuperGirl122222222222):

Ok mersi mult :*... daca te-am deranjat si sarbatori fericite!

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru IngerAlb):

Nu mai deranjat.stai linistita.ma bucur daca am fost de folos.Sarbatori fericite si tie! :*

| IngerAlb explică (pentru SuperGirl122222222222):

Din fericire, si-a revenit. Oricum, multumesc mult.M-ai mai informat cate ceva.

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru IngerAlb):

Hei,ma bucur.dar era din cauza retelei prea incarcate.lipsa de semnal.:*