| Coloratuu a întrebat:

Salut Am si eu o problema cu cartele de cosmote abonament. Cand vreau sa initiez un apel imi spune : Numarul format nu este accesibil de la telefonul dumneavoastra mobil, insa pot trimite sms`uri si pot primi apeluri dar nu pot efectua HELP

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, sunt RESTRICŢIONATE apelurile de pe acel telefon.
Intră în setări telefon, apeluri şi vezi setările...

Bănuiesc că ai credi suficient pe cartelă.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice numar sau numere care incep cu 008., 09?

| gima a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu la fel nu mai pot suna in afara tarii de 3 zile desi am tot felul de minute sunt pe cartela, s-a intamplat fara sa fac nimic,...