| Misterygirls a întrebat:

Hey! Am o prietena care tot are senzatii de deja' vu..de exemplu daca merge intr-un loc in care nu a mai fost are senzatia ca a fost acolo, iar tot ce i se intampla, îi da senzatia ca i s-a mai intamplat..Nu e genul de persoana nebuna in felul asta ciudat. Voua vi s-a intamplat? Exista vreo' explicatie mai "logica"?

Răspuns Câştigător
| lBroken69 a răspuns:

Hei,creierul percepe de la ochii imaginile pe care le vede. Poate sa fie o intarziere al unui ochi,sa spun asa.Un ochi percepe informatiile si le trimite la creier, iar celalat mai tarziu. Dupa ce si celalat ochi trimite informatiile atunci ai senzatia e deja vu, pentru ca creierul ei percepe de doua ori, una dupa alta acele imagini, locuri.
Sper ca te-am ajutat!:*
Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lBroken69):

Ce tot vorbeşti mă? rolling on the floor
Nici la un şpanchi, care are un ochi debusolat nu se aplică ce ai scris tu.

| lBroken69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti prost, cauta pe net. Ochi nu trimit informatiile la creier deodata...Creierul percepe de 2 ori si de aia apare senzatia de deja vu.

3 răspunsuri:
| ionescuandrada2000 a răspuns:

`Nu mi s-a mai intamplat.Nu exista o explicatie logicam, dar nu este rau sa ai senzatii de deja'vu.